RAPORT

Pogarda

Internauci kpią z ataku „Gazety Wyborczej” na ministra

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Twitter.com/gazetawyborcza)
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Twitter.com/gazetawyborcza)

Najnowsze

Popularne

„Koniec świata akademii!” – napisała „Gazeta Wyborcza” i skrytykowała ministra edukacji Przemysława Czarnka. Zarzuciła politykowi PiS, że na uniwersyteckie debaty chciałby dopuścić nie tylko zwolenników aborcji, ale również przeciwników przerywania ciąży. „Przemysław Czarnek musi odejść” – pisze autor tekstu, a internauci komentują.

„Ludzie, którzy oczerniają Jana Pawła II nie wiedzą, że wolność zawdzięczamy w dużej mierze jemu”

Ludzie, którzy dziś oczerniają i desakralizują Jana Pawła II nie wiedzą, że mogą to robić, bo wolność zawdzięczamy w dużej mierze właśnie...

zobacz więcej

„Autonomia uniwersytetów w Polsce jest dzisiaj bardzo zagrożona przez rewolucję hunwejbinów kontrrewolucji edukacyjnej i kulturowej” – ocenia na łamach „Gazety Wyborczej” Jarosław Płuciennik.

Dodaje, że prof. Przemysław Czarnek „planuje rewolucyjne zmiany w prawie polskim, które dopuszczą konferencje »naukowe« zwolenników zakazu aborcji na uniwersytetach”. „To jest koniec świata akademii” – alarmuje i nazywa polityka „małym Mao rewolucji kulturalnej”.

„Przecież to jest autoparodia, tak sobie najpierw pomyślałem” – komentuje w sieci tekst „Wyborczej” dziennikarz Łukasz Jankowski z Radia Wnet. „Chociaż z drugiej strony jak słucham zwolenników strajku kobiet, to oni właśnie na taką faszystowską modłę myślą, więc to może tekst skrojony na potrzeby” – stwierdza.

Z kolei Bartłomiej Graczak z TVP dodaje: „Bo przecież wiadomo, że na uczelniach mogą prezentować swoje poglądy tylko zwolennicy aborcji”.

Ilu posłów odejdzie z PiS? Zawieszeni posłowie mówią nam o kulisach

Zawieszony poseł PiS Lech Kołakowski poinformował, że odchodzi z partii wraz z niektórymi kolegami i myślą o założeniu koła, a nawet klubu....

zobacz więcej

„»Koniec świata akademii«, czyli rozhisteryzowana »Wyborcza« w swym niepodrabialnym stylu…” – pisze na Twitterze prof. Stanisław Żerko.

Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski stwierdza z kolei, że gazeta „płacze nad końcem świata zdegenerowanej akademii, która różnicuje naukowców nie wedle kryterium naukowego, ale wedle ideologicznej cezury”. „Jak to możliwe? Każdy naukowiec będzie mógł tak sobie prowadzić badania i je publikować? Bez politycznego nadzoru Czerskiej?” – ironizował, przytaczając nazwę ulicy, przy której mieści się główna siedziba „Gazety Wyborczej”.

Publicystka Kataryna stwierdza, że tekst o „końcu świata akademii” to jeden z dziwniejszych, jakie tego dnia czytała, a Cezary Krysztopa ocenił, że pluralizm opinii to nie „koniec świata”, ale „marksistowskich zamordystów”.

„Czarnek chce, by uczelnie były miejscem debaty i ścierania się poglądów? Koniec świata” – dodaje dziennikarz Wojciech Wybranowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej