RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Lynne Ramsay wyreżyseruje ekranizację książki Stephena Kinga

Produkcja filmu ma ruszyć w przyszłym roku (fot. Brownie Harris/CBS via Getty Images)

W 2017 roku odebrała Złotą Palmę za scenariusz wyreżyserowanego przez siebie filmu „Nigdy cię tu nie było”. Teraz Lynne Ramsay wraca za kamerę, a jej kolejnym projektem będzie adaptacja powieści Stephena Kinga „Dziewczyna, która kochała Toma Gordona”.

Wiadomo, kto może zastąpić Deppa w „Fantastycznych zwierzętach”

Producenci filmu „Fantastyczne zwierzęta 3” w roli mrocznego czarodzieja Gellerta Grindelwalda chcieliby obsadzić Madsa Mikkelsena. Są prowadzone...

zobacz więcej

Ramsay nie tylko wyreżyseruje adaptację „Dziewczyny, która kochała Toma Gordona”, ale też będzie współautorką scenariusza, nad którym już pracuje Christy Hall, współtwórczyni serialu Netfliksa „To nie jest OK”. Produkcja filmu ma ruszyć w przyszłym roku.

Bohaterką wydanej w 1999 r. powieści Kinga „Dziewczyna, która kochała Toma Gordona”, jest dziewięcioletnia Trisha McFarland. Dziewczynka razem z bratem i niedawno rozwiedzioną matką wybiera się na wyprawę w Appalachy. W jej trakcie schodzi ze szlaku i gubi się w lesie.

Błąkając się w kolejnych dniach po okolicy, oddala się coraz bardziej. Ma ze sobą małe, przenośne radyjko, w którym nasłuchuje transmisji z meczów ligi baseballu. Jej idolem jest gracz drużyny Boston Red Sox Tom Gordon, o którym marzy, że pojawi się i ją uratuje. Wkrótce Trisha orientuje się, że nie jest w lesie sama.

Adaptacja powieści Kinga będzie powrotem Ramsay do reżyserii po trzech latach przerwy. Tyle bowiem minęło od nakręcenia „Nigdy cię tu nie było” z Joaquinem Phoeniksem w roli płatnego zabójcy, który wplątuje się w intrygę związaną z handlem dziećmi.

Angaż Ramsay do nakręcenia tej adaptacji książki Kinga można uznać za wydarzenie. Reżyserka rzadko staje za kamerą. „Nigdy cię tu nie było” było jej pierwszym od sześciu lat filmem po głośnym „Musimy porozmawiać o Kevinie”. Ten powstał dziewięć lat po „Morvern Callar”. W ciągu trwającej od 1996 r. kariery, Ramsay nakręciła tylko cztery filmy pełnometrażowe.

źródło:

Zobacz więcej