RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Francuzi mogą zostać bez barów i restauracji w sylwestra

Restauracje we Francji mogą pozostać zamknięte do połowy stycznia 2021 roku (fot. Siegfried Modola/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Restauracje we Francji mogą pozostać zamknięte do połowy stycznia 2021 roku (fot. Siegfried Modola/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Ponowne otwarcie kawiarni, barów i restauracji we Francji nie jest przewidziane przed 15 stycznia 2021 roku z powodu sytuacji sanitarnej w tym kraju – według informacji portalu France Info. Rząd rozważa działania mające wesprzeć przedsiębiorców sektora gastronomicznego.

We francuskich hipermarketach wyłącznie produkty „niezbędne do życia”

„Od środy we francuskich hipermarketach nie będzie można kupować m.in. kosmetyków, zabawek, książek, czyli produktów, które nie zostały uznane za...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Święta Bożego Narodzenia i sylwester w tym roku mogą się odbyć bez sektora restauracyjnego. Lokale gastronomiczne nie zostaną otwarte wcześniej niż 15 stycznia ze względu na walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Brana jest też pod uwagę data 1 lutego 2021 r.

Pierwsze zamknięcie lokali gastronomicznych z powodu epidemii we Francji obowiązywało od 14 marca do 2 czerwca. Teraz pozostają zamknięte od 30 października.

Obecnie francuskie Ministerstwo Gospodarki i Finansów rozważa środki konieczne do wsparcia tego sektora, który jest już mocno obciążony skutkami kryzysu sanitarnego.

W kontekście zamknięcia kawiarni, barów i restauracji dla portalu France Info wypowiedział się przewodniczący Związku Zawodowego Przemysłu Hotelarskiego (Umih) Thierry Grégoire. Stwierdził on, że „będzie potrzebne, aby prezydent Republiki i premier przywrócili więzi z ich krajem i z ich regionami”.

Thierry Grégoire potępił „politykę małych kroków”, z datami „które są bez przerwy odkładane”. Przedstawiciel związku zawodowego ocenił, że pracownicy gastronomii są w „największej niepewności” i przeżywają „prawdziwą udrękę” po „dziewięciu miesiącach licznych wyrzeczeń w tym sektorze”.

źródło:
Zobacz więcej