RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Odmrażanie handlu. Wiceminister rozwoju wskazuje datę

Co z branżą meblową? (fot. arch. PAP/Maciej Kulczyński)
Co z branżą meblową? (fot. arch. PAP/Maciej Kulczyński)

Wkrótce może zapaść decyzja o powolnym odmrażaniu branży handlowej – przyznaje wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Decyzję ogłosi premier na konferencji prasowej. Termin? Szczegóły możemy poznać już w tę środę – po posiedzeniu sztabu kryzysowego.

Polska gospodarka wciąż radzi sobie z kryzysem najlepiej w UE, ale...

„W podsumowaniach trzeciego kwartału polska gospodarka na tle europejskim prezentuje się świetnie, ale z drugiej strony wiadomo, że kwartał czwarty...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wiceminister wskazała, że resort rozwoju, po sobotnim spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim i przedstawicielami branży meblarskiej, opracował listę dodatkowych obostrzeń epidemiologicznych, które sklepy mogłyby wprowadzić, by zminimalizować ryzyko zarażenia COVID-19.

Pierwsza branża do odmrożenia


– Premier zobowiązał się do przedstawienia tych obostrzeń Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej, która może je przyjąć lub odrzucić w zależności od sytuacji epidemicznej kraju – powiedziała Semeniuk.

Zaznaczyła, że jeśli weryfikacja Rady będzie pozytywna, w środę na posiedzeniu sztabu kryzysowego rząd może podjąć decyzję o powolnym odmrażaniu sklepów meblarskich.

– Jeżeli liczba zakażeń będzie spadać, mam nadzieję, że branżę meblarską będziemy mogli jako pierwszą zacząć odmrażać – powiedziała.

Mapa zakażeń w Polsce

Koronawirus. Resort zdrowia kupił 2 mln testów antygenowych

Ministerstwo Zdrowia kupiło 2 mln testów antygenowych w kierunku SARS-CoV-2 za 21 zł netto za sztukę. Producent deklaruje, że czułość testu to 91,4...

zobacz więcej

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 7 do 29 listopada część sklepów w galeriach, centrach i parkach handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. m2 jest zamknięta.

Działalność galerii handlowych


Otwarte są niektóre sklepy z żywnością, produktami kosmetycznymi, artykułami toaletowymi, środkami czystości, produktami leczniczymi, w tym apteki, wyrobami medycznymi, środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego, gazetami lub książkami, artykułami budowlano-remontowymi, artykułami dla zwierząt domowych, usługami telekomunikacyjnymi, częściami i akcesoriami do samochodów lub motocykli, paliw.

W galeriach działają też punkty usługowe, m.in. fryzjerzy, optycy, placówki bankowe, pocztowe, ubezpieczeniowe, a także zajmujące się naprawą samochodów lub motocykli, wymianą opon i dętek; myjnie samochodowe, ślusarskie, szewskie, krawieckie, pralnicze i gastronomiczne oferujące wyłącznie żywność na wynos. Ponadto w galeriach handlowych wprowadzono czasowe ograniczenie prowadzenia handlu detalicznego i działalności usługowej na wyspach handlowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej