RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Koronawirus. Resort zdrowia kupił 2 mln testów antygenowych

Producent deklaruje, że czułość testów to 91,4 proc., a swoistość – 99,8 proc. (fot. Amilcar Orfali/Getty Images)
Producent deklaruje, że czułość testów to 91,4 proc., a swoistość – 99,8 proc. (fot. Amilcar Orfali/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ministerstwo Zdrowia kupiło 2 mln testów antygenowych w kierunku SARS-CoV-2 za 21 zł netto za sztukę. Producent deklaruje, że czułość testu to 91,4 proc. Testy trafią do szpitali, w szczególności leczących pacjentów z COVID-19, oraz do zespołów ratownictwa medycznego.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem i śmierci. Mniej zajętych respiratorów

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek 16 listopada o nowych 20 816 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z danych resortu...

zobacz więcej

Resort zdrowia poinformował, że w związku z nową definicją przypadku COVID-19 na potrzeby nadzoru epidemiologicznego nad zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 ogłoszonego przez Głównego Inspektora Sanitarnego 31 października 2020 r. ministerstwo kupiło testy firmy Abbott - Panbio™ COVID-19 Antigen (Ag) Rapid Test Device.

Umowa na zakup 2 mln testów została podpisana 5 listopada przez Centralną Bazę Rezerw Sanitarno-Epidemiologicznych. Testy kosztowały 21 zł netto za sztukę. Producent deklaruje, że czułość testów to 91,4 proc., a swoistość – 99,8 proc. Resort zdrowia podaje, że testy te były walidowane przez szpital MSWiA w Warszawie i są tam stosowane rutynowo.

Dokąd trafią w pierwszej kolejności?„Testy zostaną przekazane niezwłocznie, w pierwszej kolejności do podmiotów leczniczych udzielających świadczeń w zakresie lecznictwa szpitalnego, w szczególności podmiotów leczących pacjentów z COVID-19 oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego” – informuje MZ.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej