RAPORT

Pogarda

40 osób aresztowanych ws. włoskiej mafii [WIDEO]

Włoska policja zatrzymała kilkadziesiąt osób związanych z mafią z miasta Foggia (fot. Polizia di Stato)
Włoska policja zatrzymała kilkadziesiąt osób związanych z mafią z miasta Foggia (fot. Polizia di Stato)

Najnowsze

Popularne

Włoscy policjanci i karabinierzy aresztowali 40 osób podejrzanych o przynależność do mafii z miasta Foggia lub związki z nią. Wśród zatrzymanych jest dwóch bossów i były urzędnik gminy – podają włoskie media. Podejrzani mieli się dopuszczać wymuszeń na lokalnych kupcach i przedsiębiorcach.

„Razem pokonamy mafię”. Tysiące osób na manifestacji

Walka przeciwko mafiom nie może mieć flag ani barw politycznych. To walka, która musi zjednoczyć nas wszystkich w tym samym kierunku w obronie...

zobacz więcej

Zatrzymania w regionie Apulia dotyczą podejrzanych m.in. o przestępstwa o charakterze mafijnym, wymuszenia, lichwę, manipulowanie przetargami, handel narkotykami.

Aresztem tymczasowym objęto m.in. dwóch szefów klanów mafijnych z Foggii. Federico Trisciuoglio uważany jest za szefa świata przestępczego. Był już wcześniej zatrzymywany i trafiał do aresztu domowego. Pasquale Moretti przebywał już w więzieniu. Na wolność wyszedł kilka miesięcy temu.

Funkcjonariusze zatrzymali także byłego urzędnika gminy Foggia, któremu zarzuca się ujawnienie tajnych informacji przedstawicielom klanu Sinesi-Francavilla. Zajmował się on wymuszeniami na lokalnych firmach pogrzebowych. W jego sprawie toczy się już śledztwo.

Wśród zatrzymanych znajduje się też lokalny przedsiębiorca z branży budowlanej, podejrzany jest o manipulowanie przetargami.

W listopadzie 2018 r. aresztowano 30 osób związanych z klanem mafijnym z Foggii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej