RAPORT

Pogarda

Żądają od „Gazety Wyborczej” przeprosin i sprostowania

Czy "Gazeta Wyborcza" usunie swój tekst? (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Czy "Gazeta Wyborcza" usunie swój tekst? (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

„Gazeta Wyborcza” napisała, że były rzecznik PiS Adam Hofman składał „w imieniu rządzącego obozu korupcyjne propozycje” biznesmenowi Leszkowi Czarneckiemu. Hofman zapowiedział, że wystąpi z pismem prawnym żądając sprostowania, przeprosin i usunięcia artykułu.

„Zleciłem podjęcie kroków prawnych”. Hofman zaprzecza twierdzeniom „GW”

„Poteżny lobbysta”, który miał „składać w imieniu rządzącego obozu korupcyjne propozycje Leszkowi Czarneckiemu” – tak opisuje byłego rzecznika PiS,...

zobacz więcej

„Adam Hofman, były rzecznik PiS, a dziś potężny lobbysta, miał przyjechać do Monako i składać w imieniu rządzącego obozu korupcyjne propozycje Leszkowi Czarneckiemu, właścicielowi Getin Banku” – informowała w ostatnich dniach „Gazeta Wyborcza”.

Autor tekstu redaktor Wojciech Czuchnowski powoływał się na doniesienia tajemniczego informatora. Przekonywał on, że Hofman przedstawiał się jako rzekomy przedstawiciel Zbigniewa Ziobry.

Głos w sprawie zabrał także Roman Giertych. Prawnik twierdził, że Hofman proponował Czarneckiemu udział w operacji przejęcia kontroli nad TVN24 przez spółki Skarbu Państwa.

„W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych i godzących w moje dobre imię informacji przez »Gazetę Wyborczą« i red. Wojciecha Czuchnowskiego reprezentująca mnie kancelaria prawna wystąpiła już z pismem prawnym żądając sprostowania, przeprosin i usunięcia artykułu” – napisał na Twitterze Adam Hofman.

Posiedzenie aresztowe ws. Leszka Czarneckiego. Co zrobi sąd?

W poniedziałek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia rozpozna wniosek Prokuratury Regionalnej w Warszawie o tymczasowe aresztowanie Leszka...

zobacz więcej

Jak informowała „GW”, Czarnecki miał odmówić składanym mu propozycjom ws. TVN24. Kilka tygodni później do Sądu Rejonowego w Warszawie wpłynął wniosek o areszt dla Czarneckiego. Hofman miał ponownie skontaktować się z Czarneckim, proponując spotkanie, do którego miało dojść 15 września.

Hofman miał proponować wówczas zatrudnienie Michała Krupińskiego. Fragment podsłuchu w tej sprawie udostępniał w sieci także Roman Giertych. O sprawie pisaliśmy  TUTAJ. 

W niedzielę wieczorem były rzecznik PiS odniósł się do sprawy w opublikowanym publicznie oświadczeniu.

Przekonywał, że to Leszek Czarnecki proponował, by firma, w której pracuje Hofman, podjęła z nim współpracę. Od tamtej pory (od maja 2019 r.) z usług przedsiębiorstwa mieli korzystać m.in. sam Leszek Czarnecki, ale także jego dwa banki, fundacja i członkowie rodziny.

„Rozmowa, która została zarejestrowana w trakcie nagranego spotkania 23 września 2020 r. była jedną z wielu rozmówców o charakterze doradczym wynikającym z realizacji zawartej umowy i nie zawiera żadnych treści, które stanowiłyby naruszenie prawa. Tym samym stanowczo dementujemy doniesienia pana Romana Giertycha w tym temacie. Dementujemy również na temat sprawy zakupu TVN24” – czytamy w oświadczeniu.

Hofman podkreślił także, że spotkania z klientem odbywały się w różnych miejscach, w których przebywał akurat Czarnecki: m.in. w Warszawie, Miami, Monte Carlo. „Podczas tych spotkań nigdy nie składaliśmy propozycji korupcyjnych" – zaznaczono.

Całe oświadczenie poniżej:

Wałęsa napisał list do Giertycha. „Też czułem ten dotyk...”

Też wiele razy czułem na swych rękach dotyk kajdanek – pisze w liście do mecenasa Romana Giertycha były prezydent Lech Wałęsa. W piśmie oznajmił,...

zobacz więcej

Sam Roman Giertych również pisał o sprawie TVN24 jako „propozycji korupcyjnej". Przekonywał, że dowodzi tego nagranie rozmowy Czarneckiego z Hofmanem.

„Ten fragment rozmowy za zgodą mego Mocodawcy udostępniam, aby nikt nie zarzucał, że mijam się z prawdą” – pisał prawnik.

„Dalsze dowody możemy przekazać Komisji Śledczej. Jednocześnie informuję, że uznając nałożony na mnie przez prokuraturę zakaz wykonywania zawodu za oczywiście bezprawny i niekonstytucyjny zawiadamiam niniejszym również organy ścigania w imieniu mego Mocodawcy Leszka Czarneckiego o popełnieniu przestępstwa korupcyjnego w opisanej przeze mnie sprawie przez ustalone i nieustalone osoby” – dodawał. Prawnik apelował przy tym o powołanie komisji śledczej w tej sprawie.

Przychodzi Hofman do Czarneckiego. Opowiedziałem szczegółowo sprawę propozycji korupcyjnej dotyczącej TVN 24 złożonej...

Opublikowany przez Roman Giertych - strona oficjalna Niedziela, 15 listopada 2020

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej