RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje znany aktor Janusz Leśniewski

Grał w wielu filmach i serialach (fot. arch.PAP/Andrzej Rybczyński)
Grał w wielu filmach i serialach (fot. arch.PAP/Andrzej Rybczyński)

Nie żyje aktor teatralny i telewizyjny Janusz Leśniewski. Miał 69 lat. Informację o jego śmierci podał Związek Artystów Scen Polskich.

Nie żyje znany artysta. Był związany z warszawskimi teatrami

W niedzielę odszedł Witold Sadowy aktor teatralny, kronikarz życia artystycznego – poinformował na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich. Sadowy...

zobacz więcej

Popularny aktor zmarł w niedzielę. Występował na scenie teatrów warszawskich, m.in. Komedii, Ochoty i Popularnego. Jak przypomina ZASP, Janusz Leśniewski w latach 90. był redaktorem w Oddziale Warszawskim Telewizji Polskiej.

Leśniewski zagrał wiele ról również w filmach i serialach. Widzowie znali go m.in. z takich produkcji jak „Barwy Szczęścia”, „Leśniczówka”, „Ojciec Mateusz”. Był reżyserem kilku produkcji serialowych, także lektorem.

Zagrał w takich filmach jak: „Wiedźmin”, „Dom”, „Ekstradycja”, „Enak”.

„Od lat działał społecznie w ZASP-ie, pełniąc w nim różne funkcje. Parę tygodni temu koledzy powierzyli mu rolę przewodniczącego Sekcji Repartycyjnej Innych Form Audiowizualnych. Trudno uwierzyć, że dwa tygodnie temu ostatni raz wpadł do swojego Stowarzyszenia, którego ideałom pozostał wierny do końca…” – napisał Związek.

Dzisiaj odszedł Janusz Leśniewski - aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w...

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Niedziela, 15 listopada 2020

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej