RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Bohaterka czasów próby”. Leczyła pacjentów z koronawirusem, teraz sama ma COVID-19

Historię opisał leczony przez prof. Sieroń, zakażony poseł Jerzy Polaczek (fot.Facebook/Jerzy Polaczek)
Historię opisał leczony przez prof. Sieroń, zakażony poseł Jerzy Polaczek (fot.Facebook/Jerzy Polaczek)

Prof. Karolina Sieroń, kierująca oddziałem covidowym katowickiego szpitala MSWiA, poważnie zachorowała na COVID-19. W miesiącu poprzedzającym chorobę lekarka aż 21 dni spędziła na 24-godzinnych dyżurach wśród pacjentów z koronawirusem. – To bohaterka czasu próby – mówi jeden z jej pacjentów, poseł Jerzy Polaczek.

Raport o koronawirusie. Rekordowa liczba zgonów, ponad pół tysiąca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 25 571 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Z dziennego raportu resortu wynika, że ostatniej...

zobacz więcej

Zakażony koronawirusem parlamentarzysta PiS spędził na oddziale covidowym katowickiego szpitala 17 dni; obecnie przechodzi rehabilitację w szpitalu w Głuchołazach. W sobotę – za zgodą rodziny prof. Karoliny Sieroń – poseł upublicznił informację na temat jej choroby.

„Takimi informacjami chcę dawać świadectwo z jakim poświęceniem, a czasami wręcz bohaterstwem, działa personel medyczny w Polsce. Chwała im za to” – napisał na Facebooku pos. Polaczek. W rozmowie z PAP przypomniał, że koronawirsem zakażone są także dwie inne osoby z personelu oddziału covidowego katowickiego szpitala MSWiA, jednak to szefowa oddziału jest w najpoważniejszym stanie.

„Profesor sama stała się pacjentką na tym oddziale. Stan jest zdrowia na tyle dramatycznie się pogorszył, że została przewieziona do kliniki w Katowicach-Ochojcu, gdzie leży nieprzytomna, podłączona do respiratora i aparatury medycznej. Bądźmy razem z nią i jej bliskimi pamięcią” – zaapelował poseł, prosząc wszystkich o modlitwę w intencji chorej lekarki.

Bohaterka czasu próby!❤ Pisząc kilka dni temu ostatni post i dziękując, jako były już pacjent,za profesjonalną opiekę...

Opublikowany przez Jerzego Polaczka Sobota, 14 listopada 2020

Życie poświęcone medycynie


Prof. dr hab. nauk medycznych Karolina Sieroń jest kierownikiem Oddziału Chorób Wewnętrznych Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA im. sierżanta Grzegorza Załogi w Katowicach, specjalistką w dziedzinie chorób wewnętrznych, gastroenterologii oraz balneologii i medycyny fizykalnej. Jest założycielką i prezesem Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Gastroenterologicznej, należy też do zarządu Polskiego Towarzystwa Krioterapii. W Bytomiu profesor stworzyła jedną z nielicznych w Polsce Pracownię Endoskopii Kapsułkowej w Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest także twórczynią i kierownikiem Zakładu Medycyny Fizykalnej w Katedrze Fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu tej uczelni, z którą związana jest jako naukowiec i nauczyciel akademicki. We wrześniu 2018 r. prezydent RP nadał jej tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Senator Stanisław Karczewski zakażony koronawirusem

Senator PiS Stanisław Karczewski potwierdził, że jest zakażony koronawirusem. Leży w szpitalu.

zobacz więcej

Działalność naukowa prof. Karoliny Sieroń skupia się m.in. na ocenie przydatności klinicznej endoskopii klasycznej i autofluorescencyjnej przewodu pokarmowego, diagnostyce i terapii fotodynamicznej w stanach przednowotworowych i nowotworowych, a także na badaniach klinicznych i doświadczalnych oceniających przydatność terapeutyczną oddziaływania pól elektromagnetycznych, światła i temperatur kriogenicznych w wybranych jednostkach chorobowych. Jako lekarz zajmujący się badaniami sportowców, prowadzi również badania u zawodników trenujących sztuki walki, takich jak judo czy tajski boks.

Zakażony koronawirusem śląski poseł PiS Jerzy Polaczek w ostatnich tygodniach informował o swojej chorobie w mediach społecznościowych, dziękując medykom za opiekę i apelując do wszystkich o odpowiedzialność oraz przestrzeganie reżimu sanitarnego. Jak mówi, przekazując niedawno swoje podziękowania dla personelu medycznego nie przypuszczał, że niebawem „życie dopisze jakże mocny i czytelny dla każdego z nas przykład” w postaci poważnej choroby osoby z pierwszej linii walki z epidemią.

– Zanim pani profesor zachorowała, w ciągu ostatniego miesiąca 21 pełnych dni spędziła na dyżurach, ratując życie i zdrowie chorych. Jestem jej za to bardzo wdzięczny – podkreślił parlamentarzysta.

źródło:
Zobacz więcej