RAPORT

Pogarda

Rzucał racą w okna na Marszu Niepodległości. Pseudokibic zatrzymany przez policję

Najnowsze

Popularne

Białostocka policja zatrzymała mężczyznę, podejrzanego o rzucenie racy na Marszu Niepodległości 11 listopada, od której zapaliło się mieszkanie. To 36-latek, powiązany ze środowiskiem pseudokibiców. Jak przekazała KSP, był wcześniej wielokrotnie notowany w sprawach niszczenia mienia i za udział w bójkach. Został przewieziony do Warszawy, ma usłyszeć zarzuty.

MSWiA publikuje nieznane nagranie z 11 listopada. „Rzeczywisty obraz sytuacji”

MSWiA opublikowało nagranie ze środowych zajść na rondzie ronda de Gaulle'a. „Kierując się ważnym interesem publicznym, przedstawiamy rzeczywisty...

zobacz więcej

Jak przekazała KSP zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o podpalenie mieszkania było możliwe dzięki współpracy policjantów z Warszawy i Białegostoku. „Funkcjonariusze ustalili tożsamość 36-latka między innymi dzięki nagraniom monitoringu” – podała warszawska policja.

Mężczyzna został zatrzymany w środę wieczorem, a w sobotę rano przewieziony do Warszawy. „Policjanci przekażą zatrzymanego prokuraturze, która prowadzi śledztwo w sprawie pożaru” – poinformowała KSP.

Jak ustalili policjanci mężczyzna jest powiązany ze środowiskiem pseudokibiców. W przeszłości był notowany między innymi w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, udziałami w bójkach oraz niszczeniu mienia.

„Zatrzymanie miało miejsce w ostatniej chwili, gdyż 36-latek szykował się do wyjazdu do jednego z krajów Beneluksu. Jego samochód był przygotowany do drogi, rzeczy spakowane i włożone do auta. Zebrany materiał dowodowy trafi do prokuratury” – poinformowała KSP.

teraz odtwarzane
Moment zatrzymania mężczyzny

Zamieszki


W środę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Mimo że – zgodnie z zapowiedziami organizatorów – miał być zmotoryzowany – wielu uczestników brało w nim udział pieszo. Podczas Marszu doszło do zamieszek; policja informowała m.in., że na rondzie de Gaulle'a w stronę policjantów poleciały kamienie i race. KSP informowała, że zgromadzenie pieszych jest nielegalne.

W związku z przestępstwami po środowym Marszu Niepodległości zatrzymano dotychczas 36 osób; wystawiono także ponad 260 mandatów, do sądu trafiło 420 wniosków o ukaranie. Rannych zostało 35 policjantów, a łącznie zatrzymano ponad 300 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej