SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Strajk Kobiet w Pruszkowie. Policja podaje liczby, doszło do incydentu

W Pruszkowie w ramach Strajku Kobiet odbyło się nielegalne zgromadzenie. Policjanci wylegitymowali ponad 100 osób, nałożyli 35 mandatów karnych, a do sądu skierowanych zostanie 68 wniosków o ukaranie – poinformowała Komenda Stołeczna Policji. Doszło też do incydentu pod domem prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza.

Rozłam w organizacji Strajk Kobiet. Boni źle odbierany

Czy wśród działaczy organizacji Ogólnopolski Strajk Kobiet już doszło do rozłamu? To możliwe. Serwis poznan.wyborcza.pl poinformował, że lokalne...

zobacz więcej

W piątek w Pruszkowie po godz. 18 w ramach Strajku Kobiet odbył się tzw. „spacer”. Zgromadzenie przebiegało spokojnie. W pewnym momencie na ulicy Robotniczej funkcjonariusze podeszli do demonstrujących i zaczęli ich legitymować. Wystawili też mandaty.

Jak przekazała KSP zgromadzenie było nielegalne. W związku z tym policjanci wylegitymowali ponad 100 osób, w tym 13 nieletnich. „Nałożono 35 mandatów karnych, a do sądu skierowanych zostanie 68 wniosków o ukaranie” – poinformowała na Twitterze stołeczna policja.

Podała również, że wobec osób nieletnich skierowane będą wnioski do sądu rodzinnego. „Ponadto do sanepidu przekazane zostaną 103 notatki. Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach dotyczących m.in. gromadzenia się” – dodała KSP.

Podczas demonstracji miało też miejsce zdarzenie pod prywatnym domem prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza. Protestujący krzyczeli wulgarne słowa. – Nasze miasto jest zwykle kojarzone źle, najpierw ku**a mafia, teraz Bąkiewicz – mówiła jedna z kobiet. – Wie już cała Robotnicza, macie ch**a Bąkiewicza – krzyczał tłum. – Bąkiewicz, ty k**wo – skandowali.

Poniżej nagranie z Pruszkowa. Ostrzegamy, padają wulgaryzmy.

Od 22 października w całym kraju zaczęły się protesty, będące sprzeciwem wobec zaostrzenia – w wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego – przepisów antyaborcyjnych. TK orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Głównym inicjatorem akcji protestacyjnych jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.

źródło:
Zobacz więcej