RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Dziady” Teatru „Wierszalin” 17 listopada w TVP Kultura!

17 i 24 listopada widzowie TVP Kultura obejrzą „Dziady” Adama Mickiewicza w interpretacji zespołu Teatru „Wierszalin” w Supraślu (fot. Magdalena Rybij)

TVP Kultura rozpocznie emisję przedstawień Teatru Telewizji w soboty, ponadto poszerzy ofertę programową we wtorkowym paśmie teatralnym. 14 listopada zobaczymy spektakl Teatru Sensacji „Pomyłka, proszę się wyłączyć!” w reż. Jerzego Gruzy. Jeszcze w listopadzie widzowie obejrzą „Dziady” Adama Mickiewicza w interpretacji zespołu Teatru „Wierszalin” w Supraślu.

Nowy serial historyczny „Ludzie i bogowie”. Premiera w TVP1

Telewizyjna Jedynka od 13 września emitować będzie nowy historyczny serial „Ludzie i bogowie” w reżyserii Bodo Koxa. Film opowiada historię...

zobacz więcej

Spektakle Teatru Telewizji na antenie TVP Kultura cieszą się niezmiennie popularnością. Antena proponuje widzom uznaną klasykę, premierowe monodramy, spektakle powstałe we współpracy z najważniejszymi polskimi scenami, jak również kultowe przedstawienia Teatru Sensacji „Kobra”. 

W TVP Kultura nowe pasmo teatralne zainauguruje 14 listopada o godz. 12.35 spektakl Teatru Sensacji „Pomyłka, proszę się wyłączyć!” z 1966 r. w reżyserii Jerzego Gruzy z Aleksandrą Śląską w roli głównej.

– Ktoś kiedyś powiedział, że nieodłącznym elementem teatru jest publiczność, która pełni bardzo ważną rolę w spektaklu. Bez niej nie ma teatru. Naszym celem, powinnością i zadaniem jest dziś sprawienie, by publiczność teatralna nadal mogła oglądać to, co kocha – teatr. I ten teatr znajdzie w TVP Kultura – zadeklarowała redaktor naczelna TVP Kultura - z-ca dyrektora Centrum Kultury i Historii TVP Kalina Cyz.

„Uwierz w ducha” bez Patricka Swayze? Tajemnica głośnej produkcji

Rola w „Uwierz w ducha” jest jedną z najważniejszych kreacji w dorobku Patricka Swayze. W 30. rocznicę premiery tego wyciskacza łez wdowa po...

zobacz więcej

TVP Kultura tradycyjnie już w każdy wtorek o godz. 20 zaprasza na współczesne rejestracje sceniczne, spektakle należące do Złotej Setki Teatru Telewizji oraz przedstawienia operowe i baletowe z najsłynniejszych scen świata, które poprzedzą rozmowy z artystami.

Jeszcze w listopadzie widzowie obejrzą premierę telewizyjnej adaptacji „Dziadów” Adama Mickiewicza w interpretacji zespołu Teatru  „Wierszalin” w Supraślu. Pierwszą część dwuczęściowego widowiska w reżyserii Piotra Tomaszuka zobaczymy 17 listopada o godz. 20.05. Drugą – tydzień później.

Spektakle Teatru Telewizji są planowane również w soboty – już wkrótce TVP Kultura zaproponuje widzom klasykę z bogatego archiwum Teatru Telewizji. 

źródło:
Zobacz więcej