RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rządowy zespół ds. szczepionki spotka się z ekspertami firmy AstraZeneca

Premier ws. szczepionki rozmawiał m.in.  z kierownictwem firmy biofarmaceutycznej AstraZeneca (fot. Leonardo Fernandez Viloria/Getty Images)
Premier ws. szczepionki rozmawiał m.in. z kierownictwem firmy biofarmaceutycznej AstraZeneca (fot. Leonardo Fernandez Viloria/Getty Images)

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, że rozmawiał z kierownictwem firmy biofarmaceutycznej AstraZeneca, która pracuje nad szczepionką przeciw koronawirusowi. Firma podała tego dnia w komunikacie, że w przyszłym tygodniu jej eksperci spotkają się roboczo z przedstawicielami rządowego zespołu ds. takiej szczepionki.

Brazylia wstrzymała testy chińskiej szczepionki. Zmarł ich uczestnik

Brazylijska Narodowa Agencja Kontroli Zdrowia (Anvisa) zawiesiła trzecią fazę testów klinicznych chińskiej szczepionki na Covid-19, stworzonej...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Współpraca przedstawicieli firmy z rządowym zespołem jest prowadzona w zakresie zapewnienia Polakom dostępu do szczepień przeciwko COVID-19. W piątek premier Morawiecki informował, że rozmawiał z kierownictwem firmy podczas wideokonferencji.

„Eksperci AstraZeneca spotkają się w kolejnym tygodniu z rządowym zespołem ds. szczepionki COVID-19, w ramach spotkania roboczego” – zapowiedziała firma w komunikacie. Poinformowała także, że prace badawczo-rozwojowe nad szczepionką przeciwko COVID-19 prowadzi we współpracy z Uniwersytetem Oksfordzkim.

Szczepionki na COVID-19 od Pfizera. KE zatwierdziła umowę

Komisja Europejska zatwierdziła umowę z firmami farmaceutycznymi BioNTech i Pfizer, przewidującą zakup do 300 mln dawek szczepionki przeciwko...

zobacz więcej

– Dane z I-II fazy badań klinicznych są obiecujące, a teraz wchodzimy w zaawansowane fazy badań, prowadzonych w wielu państwach. Naszym priorytetem jest dostarczenie skutecznej i bezpiecznej szczepionki, oraz współpraca z rządami i organizacjami międzynarodowymi na rzecz zapewnienia szerokiego i sprawiedliwego dostępu do szczepień dla pacjentów na całym świecie – zapewniał podczas spotkania z premierem Leif Johansson, Prezes AstraZeneca.

„Podczas wideokonferencji poruszyliśmy wątki COVID-19, ale również inwestycji koncernu w Polsce o wartości 1,5 mld złotych i projektu Warsaw Health Innovation Hub. Jest to inicjatywa AstraZeneca, wypracowana we współpracy z Agencją Badań Medycznych i mająca na celu identyfikację najpilniejszych problemów w systemie opieki zdrowotnej oraz ich szybkie i skuteczne rozwiązanie" – napisał po spotkaniu szef polskiego rządu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej