RAPORT

Pogarda

Po spotkaniu kierownictwa PiS. Fogiel podaje nowe informacje

Najnowsze

Popularne

Chcemy poznać całość sytuacji z 11 listopada, nie chcemy nikogo skrzywdzić zbyt wczesną oceną – powiedział w TVP1 poseł PiS Radosław Fogiel. Mówił też o tym, czy możliwe są dymisje. Został zapytany o szefa MSWiA i szefa policji.

„Odpowiedzialni zostaną potraktowani zgodnie z prawem”. PiS o Marszu Niepodległości

„Uczynimy wszystko, aby powody każdego z tych zdarzeń, w tym zranienia red. Tomasza Gutrego, a także wielu policjantów, jednego z nich ciężko,...

zobacz więcej

W czwartek w południe zebrało się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Głównym tematem spotkania było omówienie bieżącej sytuacji w kraju – m.in. wydarzeń na Marszu Niepodległości 11 listopada.

O efektach obrad mówił w TVP1 wicerzecznik PiS i poseł tej partii Radosław Fogiel. Oznajmił, że spotkanie było długie, a prezydium partii miało o czym rozmawiać.

– Żadnych konkretnych decyzji jeszcze tam nie podjęto. Chcemy poznać całość sytuacji z 11 listopada, nie chcemy nikogo skrzywdzić zbyt wczesną oceną, czekamy. Zdania, jak interpretować poszczególne wydarzenia, są podzielone – oznajmił.

Rzecznik KSP: Bąkiewicz próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność

Rzecznik komendanta stołecznego policji, nadkomisarz Sylwester Marczak, powiedział w rozmowie z portalem tvp.info, że prezes Stowarzyszenia Marsz...

zobacz więcej

Mówił, że na marszu pojawiła się grupa chuliganów i policja musiała działać „twardo”. – Ale należy wyjaśnić takie sytuacje, jak zranienie dziennikarza, zranienie innych osób, tu nie może być zmiatania pod dywan. Jeśli okaże się, że błędy ze strony służb państwowych zostały popełnione, to konsekwencje powinny zostać wyciągnięte – powiedział polityk.

Dalej stwierdził, że dymisje w rządzie to nie decyzja gremiów partyjnych. – My możemy wyrazić tylko ocenę, zapewniam, że będziemy jako rząd kierować się spokojnym osądem tego, co się wydarzyło. Żądania dymisji padają ze wszystkich stron – przyznał.

Zapytany wprost, czy pozycja szefa MSWiA jest zagrożona odparł, że „niczyja pozycja nie jest zagrożona, bo czekamy na chłodne fakty”. Co z szefem policji? – To zależy od oceny działań policji przez jego przełożonych czy podjęte działania był adekwatne do sytuacji – mówił Fogiel.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej