RAPORT

Pogarda

Budżet UE. Premier Morawiecki grozi wetem unijnym liderom

Premier Morawiecki wysłał list w sprawie praworządności i budżetu do liderów unijnych instytucji (fot. K.Maj/KPRM)
Premier Morawiecki wysłał list w sprawie praworządności i budżetu do liderów unijnych instytucji (fot. K.Maj/KPRM)

Najnowsze

Popularne

Unijni urzędnicy nieoficjalnie potwierdzają, że premier Mateusz Morawiecki zagroził odrzuceniem przez Polskę budżetu Wspólnoty, jeśli wypłata pieniędzy będzie uzależniona od praworządności. Korespondentka Polskiego Radia informowała, że Morawiecki wysłał list w tej sprawie do liderów unijnych instytucji. Później Komisja Europejska potwierdziła, że dostała list.

Jest wstępna zgoda w UE ws. budżetu na lata 2021-2027

Negocjatorzy Rady oraz Parlamentu Europejskiego osiągnęli we wtorek porozumienie polityczne w sprawie przyszłego budżetu UE i funduszu odbudowy....

zobacz więcej

Szef polskiego rządu wysłał list w tej sprawie do liderów unijnych instytucji – przewodniczących Rady Europejskiej Charles'a Michela oraz Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

– Groźba weta nie jest napisana w sposób agresywny, ale potwierdzam, że jest informacja o tym, że Polska może nie zaakceptować unijnego budżetu – powiedział brukselskiej korespondentce Polskiego Radia jeden z urzędników.

Później KE potwierdziła, że dostała list. – Otrzymaliśmy taki list – odpowiedział pytany przez PAP rzecznik Komisji Europejskiej Eric Mamer.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej