RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Makabra w Wielkopolsce. Zajechał kobiecie drogę i zadźgał nożem

Dziecku nic się nie stało (fot. Facebook/OSP Dębówiec)
Dziecku nic się nie stało (fot. Facebook/OSP Dębówiec)

Prokuratura i policja wyjaśniają okoliczności śmiertelnego ataku nożem na 28-letniej kobiecie, do którego doszło w środę na drodze w okolicach Kopydłówka (Wielkopolskie). Sprawcą ma być 29-latek; po zdarzeniu mężczyzna próbował popełnić samobójstwo, trafił do szpitala.

Tragedia pod Puławami. Samochód wpadł do stawu, nie żyje troje młodych ludzi

Do tragicznego wypadku doszło w nocy w powiecie puławskim. Samochód osobowy dachował i wpadł do stawu. Według informcji strażaków w aucie...

zobacz więcej

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda powiedziała, że prawdopodobnie w czwartek zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie. Czynności prowadzone są w kierunku popełnienia zbrodni zabójstwa.

– Z poczynionych na obecnym etapie postepowania ustaleń wynika, że 29-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego pozbawił życia 28-letnią kobietę, mieszkankę tego samego województwa. Sprawca zadał pokrzywdzonej rany nożem, następnie próbował pozbawić się życia w ten sam sposób. Z ranami kłutymi został przewieziony do szpitala – podała prok. Marańda. Jak dodała, jeżeli to tylko będzie możliwe, zostaną z nim wykonane czynności procesowe.

– Przeprowadzono drobiazgowe i szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ślady i dowody przestępstwa. W sprawie ustalono też dwóch świadków, z którymi przeprowadzono czynności procesowe – powiedziała rzeczniczka.

Według nieoficjalnych informacji, do zdarzenia miało dojść w środę rano, gdy kobieta jechała z małym dzieckiem samochodem. Nieznane są okoliczności, w których w okolicach Kopydłówka doszło do zadania ciosów. Prokuratura i policja nie udzielają na razie szerszych informacji i nie komentują doniesień lokalnych mediów.

Oficer prasowy konińskiej policji mł. asp. Sebastian Wiśniewski potwierdził, że dziecku kobiety nic się nie stało. Dziewczynka trafiła jednak do szpitala na oddział dziecięcy.

źródło:
Zobacz więcej