RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiceminister o postrzeleniu fotoreportera: ta sytuacja będzie dokładnie wyjaśniona

Rzecznik KSP potwierdził, że funkcjonariusze w indywidualnych przypadkach używali broni gładkolufowej. (fot. PAP/Radek Pietruszka, zdjęcie ilustracyjne)
Rzecznik KSP potwierdził, że funkcjonariusze w indywidualnych przypadkach używali broni gładkolufowej. (fot. PAP/Radek Pietruszka, zdjęcie ilustracyjne)

„Minister Mariusz Kamiński zapewnia, że ta sytuacja będzie bardzo dokładnie wyjaśniona” – poinformował zastępca szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji, Błażej Poboży, odnosząc się do postrzelenia z policyjnej broni 74-letniego fotoreportera „Tygodnika Solidarność” Tomasza Gutrego.

Ranny reporter „Tygodnika Solidarność”. Policja wyjaśnia zdarzenie

W sprawie zranienia na Marszu Niepodległości reportera „Tygodnika Solidarność” Tomasza Gutrego wszczęte jest już postępowanie wyjaśniające przez...

zobacz więcej

Do postrzelenia dziennikarza, który został ranny w twarz, doszło podczas Marszu Niepodległości. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka oceniła, że „to, co się stało, jest niedopuszczalne”.

Portal tysol.pl podał, że fotoreporter „Tygodnika Solidarność” Tomasz Gutry został postrzelony z policyjnej broni podczas Marszu Niepodległości. Według portalu, fotoreporter został trafiony w policzek z odległości kilku metrów.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak pytany o potwierdzenie tej informacji przez Polską Agencję Prasową twierdził, że nic nie wie o takim zdarzeniu. Potwierdził jednocześnie, że podczas zamieszek funkcjonariusze w indywidualnych przypadkach używali broni gładkolufowej.

Marsz Niepodległości. W Warszawie doszło do incydentów

Marsz Niepodległości w Warszawie zakończył się około godz. 17. Ulicami stolicy przeszło i przejechało samochodami kilka tysięcy osób. Doszło do...

zobacz więcej

Mianem „nieprawdopodobnego, oburzającego” ocenił postrzelenie fotoreportera przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda, który obiecał, że związek „nie odpuści sprawy”.

– To jest coś nieprawdopodobnego. Oburzającego, szczególnie wobec przypadków pobłażliwości policji podczas zamieszek wywołanych przez bojówkarzy podczas Strajku Kobiet. Nie może, nie ma prawa być tak, że jesteśmy ludźmi różnych kategorii i jedne protesty są traktowane przez policję z przymrużeniem oka, a inne traktowane z całą bezwzględnością. Albo jesteśmy wszyscy równi wobec prawa, albo nie – oświadczył Duda.

– Tomasz Gutry, to człowiek historia, jak można strzelać w głowę starszemu panu, według jego relacji z odległości kilku metrów, z ogromnym, widocznym aparatem fotograficznym na szyi? Wyglądał aż tak groźnie? – stwierdził także Duda, cytowany przez portal.

źródło:
Zobacz więcej