RAPORT

Pogarda

Fogiel: Zarzuty Trzaskowskiego ws. Marszu Niepodległości są absurdalne

Rafał Trzaskowski skrytykował przebieg obchodów Narodowego Święta Niepodległości (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Rafał Trzaskowski skrytykował przebieg obchodów Narodowego Święta Niepodległości (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Zarzuty Rafała Trzaskowskiego ws. Marszu Niepodległości są absurdalne, sugerują brak kontaktu z rzeczywistością – tak Radosław Fogiel (PiS) odniósł się do słów prezydenta Warszawy, według którego odpowiedzialność za środowe wydarzenia w stolicy ponosi wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński.

Poseł PO żąda zarzutów dla prezesa Marszu Niepodległości

„Wnoszę w ramach interwencji poselskiej o natychmiastowe zatrzymanie i przesłuchanie Roberta Bąkiewicza” – napisał na Twitterze poseł Platformy...

zobacz więcej

W środę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Choć zgodnie z zapowiedziami miał być zmotoryzowany, wiele osób pieszo uczestniczyło w zgromadzeniu. Doszło do ataków na policję i zamieszek.

Trzaskowski w wieczornym wpisie na Facebooku, odnosząc się do marszu, napisał m.in.: „Gdzie wicepremier od bezpieczeństwa, Jarosław Kaczyński? W tym momencie, to na nim spoczywa pełna odpowiedzialność za dzisiejsze wydarzenia na ulicach Warszawy”.

„Starcia z policją, zniszczenia, zatrzymany ruch pociągów, możliwe podpalenie. Oto jak skrajna prawica – tak hołubiona przez rządzących – »świętuje« Święto Niepodległości. To właśnie bilans, zapowiadanego zmotoryzowanego, a w rzeczywistości pieszego Marszu Niepodległości” – napisał prezydent Warszawy.

Starcia z policją, zniszczenia, zatrzymany ruch pociągów, możliwe podpalenie. Oto jak skrajna prawica - tak hołubiona...

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Środa, 11 listopada 2020
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel ocenił w rozmowie z PAP, że „same zarzuty Rafała Trzaskowskiego są tak absurdalne, że szkoda je w ogóle komentować, bo sugerują kompletny brak kontaktu z rzeczywistością”.

Zdaniem Fogla, „warto przy tej okazji wskazać hipokryzję Rafała Trzaskowskiego, który dziś oburza się, a jeszcze kilka dni temu brał udział i zachęcał do udziału w nielegalnych zgromadzeniach, które, chociażby pod względem epidemicznym, były równie niebezpieczne”.

Marsz Niepodległości. W Warszawie doszło do incydentów

Marsz Niepodległości w Warszawie zakończył się około godz. 17. Ulicami stolicy przeszło i przejechało samochodami kilka tysięcy osób. Doszło do...

zobacz więcej

Według polityka PiS należy potępić wszystkie akty agresji i destrukcji. – Ale Rafał Trzaskowski ubolewa i mówi, że miasto stołeczne Warszawa będzie wyliczało koszty. Pytanie, czy już wyliczył koszty zniszczeń, które w przeciągu ostatnich tygodni miały miejsce w Warszawie – przekonywał Fogiel.

– Można jeszcze wspomnieć o tym, że – gdy Rafał Trzaskowski ubiegał się o prezydenturę Polski – deklarował, że jest również gotów wziąć udział w Marszu Niepodległości. Może trzeba było dotrzymać słowa, a nie popisywać się dziś hipokryzją – ocenił wicerzecznik PiS.

Odnosząc się do samego przebiegu marszu, podkreślił, że źle się stało, iż nie przybrał on planowanej wcześniej formuły marszu zmotoryzowanego. – Gdyby był, to z powodów pandemicznych przejazd samochodowy, myślę, że byłoby dużo lepiej – powiedział Fogiel.

– Po drugie, jak widać wśród uczestników były grupy, których po prostu jedynym celem i rozrywką były walki z policją. Takie rzeczy się zdarzały w historii niejednokrotnie. I tu dobrze, że policja zadziałała w sposób zdecydowany – zaznaczył polityk.

Według niego należy rozróżnić spokojnych, pokojowych uczestników zgromadzenia od „zadymiarzy”. – I mam nadzieję, że tych drugich nikt nie będzie bronił – dodał Fogiel.

Do przebiegu marszu odniósł się również w środę na Twitterze szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber. „Przede wszystkim wielki smutek. Grupki chuliganów próbowały znieważyć Dzień Niepodległości. W odpowiedzi czytam żałosne komentarze przedstawicieli opozycji” – napisał. Zwracając się do opozycji dodał: „Nawet w narodowe święto nie możecie sobie odpuścić z tym szczuciem i obwinianiem #PJK (prezesa Jarosława Kaczyńskiego – red.) o zachowanie każdego debila?”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej