RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Cudo”. Nowy spot Marszu Niepodległości obiega internet

Marsz Niepodległości 2020 będzie inny niż wszystkie (fot. facebook.com/MarszNiepodleglosci)
Marsz Niepodległości 2020 będzie inny niż wszystkie (fot. facebook.com/MarszNiepodleglosci)

W sieci pojawił się anglojęzyczny film promujący Święto Niepodległości 11 listopada i organizowany corocznie Marsz Niepodległości. Składa się z różnych ujęć przypominających demonstracje z wcześniejszych lat. „Cudo”, Świetna robota”, „Oto piękna Polska nasza” – piszą internauci.

Nowa trasa Marszu Niepodległości. „Prawica pokazała klasę!”

W związku z epidemią organizatorzy Marszu Niepodległości zmienili formę manifestacji i zaproponowali nieco inną trasę niż zwykle. – Najważniejsze...

zobacz więcej

„11 listopada 2020 roku w Polsce odbędzie się już po raz 11. Marsz Niepodległości. Nie da się kreować przyszłości bez pamięci o przeszłości. W tym dniu jednoczymy się w imię polskości i niepodległości, bo Polskę zawsze ma się w sercu” – przekazali organizatorzy wydarzenia.

Jak dodali, „wiele im się zarzuca, wiele mówi sę o różnicach, które są przecież w każdym kraju, jednak tak wielkie wartości jak wiara we wspólne dobro, pamięć o bohaterach, czy walka o wolność są wartościami nadrzędnymi, ponad wszystkimi podziałami”. Nagranie jest chętnie komentowane i udostępniane w mediach społecznościowych.

„Wierzymy, że każdy, kto słyszał o Polsce i ją odwiedził lub odwiedzi w przyszłości, będzie mógł poczuć atmosferę życzliwości i jedności” – podkreślono w nagraniu zachęcającym wszystkich do wzięcia udziału w Marszu Niepodległości 2020.

Przypomnijmy, że w tym roku demonstracja będzie inna niż zwykle. Z powodu epidemii odbędzie się głównie w formie zmotoryzowanej.

Uczestnicy wyruszą z Ronda Dmowskiego, przejadą na drugi brzeg Wisły do Ronda Waszyngtona i tam zawrócą. Następnie kawalkada wróci do centrum, a kolejny nawrót nastąpi na Rondzie Czterdziestolatka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej