RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Franciszek przypomniał Polakom słowa św. Jana Pawła II o wolności

Papież Franciszek o świętym Janie Pawle II (fot. Chuck Fishman/Getty Images)
Papież Franciszek o świętym Janie Pawle II (fot. Chuck Fishman/Getty Images)

Papież Franciszek w przypadające w środę Święto Niepodległości przypomniał Polakom podczas audiencji generalnej w Watykanie słowa świętego Jana Pawła II o wolności. Życzył wszystkim pokoju i pomyślności.

Paczki dla weteranów z okazji Święta Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości około pół tysiąca weteranów walk o niepodległość otrzyma paczki. Akcję organizuje Fundacja Cultura Memoriae przy...

zobacz więcej

Zwracając się do Polaków podczas audiencji transmitowanej z papieskiej biblioteki w Pałacu Apostolskim Franciszek powiedział: „Dziś w Polsce przypada narodowe Święto Niepodległości. Gdy dziękujemy Panu historii za dar wolności narodowej i osobistej, przychodzi na myśl to, czego święty Jan Paweł II uczył młodych: być wolnym, »to znaczy: umieć używać swej wolności w prawdzie«”.

– Być prawdziwie wolnym to nie znaczy czynić wszystko, co mi się podoba, na co mam ochotę. Być wolnym to znaczy być człowiekiem prawego sumienia i czynić to, co jest prawdziwym dobrem, to być człowiekiem dla drugich – mówił papież przywołując słowa św. Jana Pawła II z „Listu do młodych”.

Na zakończenie Franciszek dodał: „Niech Pan udzieli wszystkim Polakom błogosławieństwa pokoju i pomyślności”.

Audiencja, podobnie jak poprzednia, odbyła się bez udziału wiernych z powodu zaostrzenia środków ochrony sanitarnej i ryzyka zakażeń koronawirusem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej