RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Paczki dla weteranów z okazji Święta Niepodległości

Paczki, między innymi z produktami spożywczymi, dostarczą weteranom wolontariusze (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)
Paczki, między innymi z produktami spożywczymi, dostarczą weteranom wolontariusze (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)

Z okazji Święta Niepodległości około pół tysiąca weteranów walk o niepodległość otrzyma paczki. Akcję organizuje Fundacja Cultura Memoriae przy wsparciu Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Fundacji PGE.

„Niepodległa do hymnu”. Świętujemy 11 listopada

We własnych domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub z zachowaniem zasad dystansu społecznego – tak w tym roku będzie wyglądała...

zobacz więcej

Szef Urzędu Jan Józef Kasprzyk wyjaśnia, że z powodu pandemii nie mogą się odbyć tradycyjne uroczystości z okazji Święta Niepodległości, które są okazją do podziękowania weteranom za ich wysiłek w walce o wolną Polskę. Dlatego w tym roku, kombatanci otrzymają specjalne paczki.

– W Święto Niepodległości szczególnie weterani walk o niepodległość nie mogą być samotni, nie mogą odczuwać tego że z powodu ograniczeń, które wynikają z pandemii są zapomniani. My o nich pamiętamy każdego dnia, ale szczególnie pamiętajmy w dniu Święta Niepodległości – zapewnia Jan Józef Kasprzyk.

Prezes Fundacji Cultura Memoriae Hanna Nowakowska wyjaśnia, że przekazywanie paczek weteranom w Święto Niepodległości to wyraz hołdu dla tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość.

– Chcemy okazać szacunek i wyrazić na hołd dla osób, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy też zaznaczyć, że pamiętamy o tych osobach zawsze, nie tylko w święta i rocznice, chcemy pamiętać przez cały rok i teraz w związku z pandemią chcemy, żeby te osoby wiedziały, że są dla nas ważne – podkreśla Hanna Nowakowska.

Paczki, między innymi z produktami spożywczymi, dostarczą weteranom wolontariusze.

Akcja „Paczka dla weterana” organizowana jest po raz czwarty.

źródło:
Zobacz więcej