RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Tysiące przedszkoli i szkół wzięło udział w akcji „Szkoła do hymnu”

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. (fot. arch.PAP/Michał Zieliński)
„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. (fot. arch.PAP/Michał Zieliński)

Ponad 16 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w całym kraju wzięło udział, w przeddzień Święta Niepodległości, w akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewało wspólnie o godzinie 11:11 „Mazurka Dąbrowskiego” – poinformowało MEN.

Rusza akcja „Listy do świętego Mikołaja”

Rusza ogólnopolska akcja charytatywna „Listy do świętego Mikołaja”. W tym roku apeluje się do darczyńców przede wszystkim o dużą ilość prezentów...

zobacz więcej

W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, wspólne śpiewanie odbyło się głównie za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

„Akcja „Szkoła Do Hymnu” to ponad 16 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju” – podało Ministerstwo Edukacji Narodowej na Twitterze. Resort edukacji poinformował też, że najwięcej zgłoszeń do akcji napłynęło z województw: mazowieckiego (2219), śląskiego (1875), małopolskiego (1770), wielkopolskiego (1540), podkarpackiego (1157) i lubelskiego (1083).

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. („Rekord dla Niepodległej”). W tym roku ministerstwo zaproponowało, by uczniowie i nauczyciele, którzy będą we wtorek w szkole czy przedszkolu, zaśpiewali hymn wspólnie w danej grupie. Zaś tych, którzy uczą się na odległość, zachęcało „do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line”.

„Chętnie zapoznamy się z relacjami szkół, przedszkoli i placówek oświatowych ze wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Zachęcamy do publikowania komunikatów na stronach internetowych placówek oraz udostępniania zdjęć i filmów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu” – przekazał resort.

Każda placówka, która wzięła udział w akcji, otrzyma pamiątkowy dyplom. Do udziału zachęcane były też placówki polonijne.

Do 29 listopada nauka w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych odbywa się zdalnie. Stacjonarnie prowadzone są zajęcia w oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych i przedszkolach. Szkoły podstawowe mają obowiązek zapewnienia opieki dla uczniów klas I-III, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z epidemią.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej