RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znaleźli w śmieciach zabawki z „Gwiezdnych Wojen”. Zarobili majątek

Zapakowana figurka Jawy poszła za 27 280 funtów (fot. FB/Aston's Auctioneer)
Zapakowana figurka Jawy poszła za 27 280 funtów (fot. FB/Aston's Auctioneer)

Brytyjskie małżeństwo zarobiło na „śmieciach” przeszło 400 tysięcy funtów. Fortuna znajdowała się w workach z odpadami, które oddał im sąsiad. Zawierały między innymi rzadkie kolekcjonerskie zabawki z „Gwiezdnych Wojen”.

Okradziono apartament księżniczki. Zniknęły m.in. torebki za ponad 350 tys. euro

Z paryskiego apartamentu saudyjskiej księżniczki skradziono futra, biżuterię i około 35 torebek, wszystko o łącznej wartości ok. 600 tys. euro....

zobacz więcej

Para z Stourbridge w środkowej Anglii nie była pewna, co zrobić ze stertą lalek i pojazdów, które jak się okazało ich sąsiad kolekcjonował przez dziesiątki lat. Ich syn zadzwonił po organizatora aukcji, który ocenił, że to cenne pamiątki, w tym rzadkie figurki, wciąż w oryginalnym opakowaniu.

– Wiele z nich było nieco podniszczonych, ponieważ były źle przechowywane, ale to i tak najlepsza kolekcja z „Gwiezdnych Wojen”, jaką w życiu widziałem – powiedział dziennikowi „The Times” Chris Aston z firmy aukcyjnej Aston's Auctioneers. – Oferta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem z całego świata – dodał.

Licytujący najwyżej wywindowali cenę wciąż zapakowanej figurki dowódcy Gwiezdnego Niszczyciela, to jedna z zaledwie dwóch znanych zabawek w takim stanie. Zwycięzca zapłacił aż 32,5 tysiąca funtów, łącznie z opłatami. Zapakowana figurka Jawy firmy Palitoy (jedna z dziesięciu takich na świecie) poszła za 27 280 funtów.

1400 funtów zapłacono za zestaw ośmiu figurek z „Powrotu Jedi”. Gdy film wchodził na ekrany w latach 80., każda kosztowała zaledwie 1,59 funta.

Łącznie pamiątki pary sprzedano za przeszło 400 tysięcy funtów.

źródło:
Zobacz więcej