RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus na świecie. Liczba chorych robi wrażenie

Druga fala pandemii rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie (fot. REUTERS/Pascal Rossignol)
Druga fala pandemii rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie (fot. REUTERS/Pascal Rossignol)

Liczba osób, u których potwierdzono infekcję wirusem SARS-CoV-2 w niedzielę przekroczyła na świecie 50 mln – poinformowała agencja Reutera. Październik był jak dotąd najgorszym miesiącem pandemii. Rośnie liczba zakażeń w Europie.

Koronawirus. Druga fala zaskoczyła europejskich przywódców

Wraz z drugą falą pandemii Europa wprowadza surowe ograniczenia, cale jeszcze kilka miesięcy temu wielu europejskich przywódców nie wyobrażało...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W ostatnim tygodniu na świecie wykrywano średnio ponad 540 tys. nowych zakażeń dziennie. Od początku pandemii na COVID-19 zmarło ponad 1,25 mln chorych.

Koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej. Od potwierdzenia 30 mln infekcji do wykrycia kolejnych 10 mln minęły 32 dni; wzrost od 40 do 50 mln zakażeń trwał zaledwie 21 dni - zaznacza agencja.

Koronawirus w Europie


Najbardziej dotkniętym pandemią regionem świata pozostaje Europa, w której odnotowano ok. 12 mln zakażeń, więcej niż w Ameryce Łacińskiej (ponad 11,5 mln) i Azji (ponad 11 mln).

W Europie zmarło ok. 24 proc. wszystkich ofiar koronawirusa na świecie, a liczba zakażonych powiększa się o milion średnio co trzy dni. W samej liczącej ok. 66 mln mieszkańców Francji wykrywa się teraz dziennie więcej infekcji niż w liczących ponad 1,3 mld Indiach.

Koronawirus w USA


USA, w których odnotowano ok. 20 proc. wszystkich infekcji na świecie, również mierzą się z gwałtownym wzrostem liczby nowych przypadków – w ostatnim tygodniu stwierdzano ich dziennie średnio ponad 100 tys.

Ten wzrost zakażeń zbiegł się w czasie z ostatnim miesiącem kampanii wyborczej w USA, w której urzędujący prezydent Donald Trump umniejszał powagę sytuacji epidemicznej w kraju, a jego zwycięski rywal, Demokrata Joe Biden, wzywał do bardziej naukowego podejścia - pisze Reuters. Jesienna fala pandemii jest wyzwaniem dla systemów opieki zdrowotnej, a wiele państw europejskich po raz drugi wprowadziło surowe ograniczenia mające powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Mapa zakażeń w Polsce

źródło:

Zobacz więcej