RAPORT

Pogarda

Szokujący wpis Rosatiego o wyborach w USA. Myśleli, że to internetowy troll

Najnowsze

Popularne

Amerykańskie media ogłosiły zwycięzcę wyborów prezydenckich w USA. Głos w dyskusji o wygranej Joe Bidena postanowił zabrać poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Rosati. Wpis polityka w mediach społecznościowych o Jarosławie u niektórych wywołał zdziwienie, u innych – rozbawienie. – W umyśle pana Rosatiego i części polskiej opozycji wygląda, że prezes Kaczyński steruje światem – skomentował w TVP Info poseł Marcin Horała.

Sikorski znieważył amerykańską flagę? „Wstyd mi za niego”

Europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski wrzucił do sieci grafikę przerobionej flagi USA. Zdaniem polityka, zamiast gwiazd na fladze...

zobacz więcej

Medialne doniesienia o wygranej Demokraty w amerykańskim wyścigu o Biały Dom w sobotę późnym popołudniem pochłonęły media społecznościowe.

Fiksacja na punkcie polskiej sceny politycznej i postaci Jarosława Kaczyńskiego jednak i tym razem dała o sobie znać, w postaci kontrowersyjnego wpisu Dariusza Rosatiego.

„Kaczyński spowodował wygraną Bidena, żeby odwrócić uwagę od protestów polskich kobiet” – czytamy we wpisie polityka KO.

– W umyśle pana Rosatiego i części polskiej opozycji wygląda, że prezes Kaczyński steruje światem. Ja mogę żałować jedynie, że nie do końca to jest prawda, bo pewnie dobrze byłoby na świecie – skomentował wpis posła Koalicji Obywatelskiej Marcin Horała z PiS.

Zaskakująca teza Rosatiego, nawiązująca do proaborcyjnych protestów w Polsce, została także przez wielu internautów odebrana jako żart. Inni doszukiwali się w niej fake newsa, podejrzewając, że ktoś podszywa się pod konto polityka. Nie brakło też głosów, że autorem wpisu może być użytkownik o nazwie Człowiek Bóbr – jeden z użytkowników Twittera, wielokrotnie publikujący pod nazwiskami znanych postaci polskiej polityki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej