RAPORT

Pogarda

Lider organizacji przedsiębiorców: Nie chcecie lockdownu, przestrzegajcie obostrzeń

Najnowsze

Popularne

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak zaapelował do przedsiębiorców o jedność w powstrzymaniu pandemii i zapobieżeniu drastycznemu lockdownowi. Mówił m.in. o wdrożeniu w firmach wysokich standardów sanitarnych, w tym o przekonaniu pracowników do noszenia maseczek.

KE: Polska ma jeden z najmniejszych spadków PKB w Unii

Polska jest wśród krajów z najmniejszym spadkiem PKB w Unii Europejskiej. Z prognoz gospodarczych Komisji Europejskiej wynika, że polska gospodarka...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Szef ZPP zwrócił się w liście otwartym do prezesów i właścicieli firm o jedność w walce z koronawirusem.

„Jesteśmy środowiskiem bardzo zróżnicowanym, mamy różne interesy, poglądy i sympatie polityczne. Ale w tej sprawie powinniśmy stanowić jedność – chodzi o powstrzymanie pandemii i zapobieżenie drastycznemu lockdownowi”. - napisał w Kaźmierczak.

„Z tego co mówią decydenci - lockdown lub odmrażanie gospodarki - zależy od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia. Mamy na to pewien wpływ” – wskazał szef ZPP

„Po pierwsze – możemy w naszych firmach wdrożyć wysokie standardy sanitarne. Nie jest z tym źle, ale apeluję, żebyście jeszcze osobiście przyjrzeli się, co można poprawić i zrobić lepiej. Osobiście” – czytamy w liście.

Kolejne rozwiązanie to - jak napisał – „z pozycji swojego autorytetu lub podległości służbowej wytłumaczyć pracownikom, że to nie my czy Morawiecki płacimy im wynagrodzenia tylko zadowoleni klienci”.

„Jeśli tych klientów z powodu pełnego lockdownu zabraknie – mogą stracić pracę i źródło utrzymania. Cudów nie ma – podobnie jak rząd – nie mamy żadnych własnych pieniędzy – tylko pieniądze klientów” – tłumaczy szef ZPP.

Następny apel dotyczy dyscypliny społecznej. „Ze światowych doświadczeń wynika, że kluczowe dla ograniczania pandemii jest dyscyplina społeczna, której niestety u nas nie ma. Apeluję do was o aktywne włączenie się do przekonania Polaków - naszych pracowników, do restrykcyjnego przestrzegania reżimu DDM (Dystans – Dezynfekcja – Maseczki)” – czytamy w apelu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej