RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Okradziono apartament księżniczki. Zniknęły m.in. torebki za ponad 350 tys. euro

(fot. Shutterstock/Africa Studio, zdjęcie ilustracyjne)
(fot. Shutterstock/Africa Studio, zdjęcie ilustracyjne)

Z paryskiego apartamentu saudyjskiej księżniczki skradziono futra, biżuterię i około 35 torebek, wszystko o łącznej wartości ok. 600 tys. euro. 47-letnia kobieta, której imienia nie ujawniono, po odkryciu kradzieży została w szoku zabrana do szpitala – poinformował w piątek dziennik „Le Parisien”.

Do rabunku w 200-metrowym apartamencie na drugim piętrze budynku na Avenue Georges-V w pobliżu Pól Elizejskich, doszło w czwartek przed południem. Złodziej lub złodzieje, wg „Le Parisien” wynieśli 35 torebek marki Hermes (o wartości od 10 do 35 tys. euro za sztukę), futra od znanych projektantów i biżuterię wraz z zegarkiem Cartier za 8 tys. euro.Kradzież odkryła 47-letnia saudyjska księżniczka, która od sierpnia br. była na wakacjach na południu Francji. W tym czasie gościła w apartamencie swojego znajomego. To ten mężczyzna jest typowany jako główny podejrzany w sprawie. Kobieta wróciła nagle do Paryża, ponieważ źle się poczuła. Jej stan pogorszył się, gdy zobaczyła, że zniknęły wspomniane przedmioty.

Księżniczka została przewieziona do szpitala. W piątek policja chciała ją przesłuchać, ale kobieta nie doszła jeszcze do siebie. Śledczy ustalili, że nie ma śladów włamania. Brakuje jednak duplikatu kluczy.

źródło:
Zobacz więcej