RAPORT

Pogarda

Miliarder osobiście rekrutuje pracowników fabryki

Elon Musk przyleciał do Niemiec (fot. PAP/EPA/ALEXANDER BECHER)
Elon Musk przyleciał do Niemiec (fot. PAP/EPA/ALEXANDER BECHER)

Najnowsze

Popularne

W Gruenheide w Brandenburgii – 50 km od granicy z Polską – powstaje fabryka aut elektrycznych marki Tesla. Właściciel koncerny Elon Musk przyleciał do Niemiec i zamierza osobiście prowadzić rozmowy kwalifikacyjne z przyszłymi pracownikami.

Ta branża zyskała na pandemii

Gaming to jedna z wygranych branż w pandemii – wskazali analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. W II kw. widzowie obejrzeli 7,5 mld godzin...

zobacz więcej

Deutsche Welle informuje, że prywatny samolot Muska wylądował w czwartek na otwartym niedawno lotnisku w Berlinie. Rzecznik Tesli mówił o „rutynowej wizycie”, ale miliarder zapowiedział na Twitterze, że już następnego dnia chce osobiście rozmawiać z inżynierami zainteresowanymi pracą w jego powstającej fabryce niedaleko Berlina.

Musk zachęcił kandydatów do składania podań. Zareagowały dziesiątki tysięcy osób. Niektórzy opublikowali wręcz części swoich dokumentów aplikacyjnych, inni pytali o wymagania. „Zatrudnia Pan też praktykantów, absolwentów filozofii?” – dopytywała jedna z zainteresowanych.

Szef agencji pracy we Frankfurcie nad Odrą Jochem Freyer przyznał w rozmowie z „Berliner Zeitung”, że jest przekonany, iż Tesla znajdzie na czas 7 tys. pracowników potrzebnych dla rozpoczęcia produkcji. Wskazał, że wysokość początkowego wynagrodzenia to około 2,7 tys. euro miesięcznie.

Tesla chce rozpocząć produkcję w Gruenheide już latem 2021 r. Z taśmy ma schodzić pół miliona samochodów elektrycznych rocznie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej