RAPORT

Pogarda

Trzaskowski: Nie wyrażam zgody na Marsz Niepodległości

Rafał Trzaskowski podczas protestu ws. aborcji - 24 października (fot. PAP/Piotr Nowak)
Rafał Trzaskowski podczas protestu ws. aborcji - 24 października (fot. PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa nie wyraża zgody na organizację Marszu Niepodległości. Kilka dni temu polityk Platformy Obywatelskiej sam manifestował w Warszawie ze zwolennikami aborcji. „Są nas nieprzebrane tłumy” – informował.

Kulisy dymisji Rabieja: Szersza gra między PO a Nowoczesną

Rafał Trzaskowski poinformował, że zwalnia Pawła Rabieja za wyjazd na zagraniczne wakacje w czasie epidemii. Czy to jedyny powód dymisji? – Od...

zobacz więcej

„W związku z negatywną opinią Sanepidu nie wyrażam zgody na organizację 11 listopada zgłoszonego Marszu Niepodległości. Opinia inspekcji sanitarnej, o którą również wystąpił wojewoda, wskazuje na trudną sytuację epidemiczną koronawirusa, szczególnie w Warszawie i całym Mazowszu” – napisał w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski.

Polityk podkreślił, że „wydarzenie jest zgłoszone, więc jako miasto może podjąć kroki”. Podkreślił, że w czasie epidemii, gdy mamy negatywną opinię sanepidu, on zawsze zakazuje zgromadzeń.

„I do tej pory sądy te zakazy podtrzymywały. Wyjaśniam też, że w sytuacji wydarzeń spontanicznych rozwiązać je może policja, nie urząd” – dodał.

Informację tę potwierdził poseł PO Michał Szczerba.

W piątek resort zdrowia poinformował o kolejnych 27 086 potwierdzonych przypadkach zakażeń.

Rafał Trzaskowski wyraża solidarność ze Strajkiem Kobiet

– Oflagujemy autobusy i tramwaje na znak solidarności ze strajkiem kobiet – powiedział dziś prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak stwierdził,...

zobacz więcej

Ministerstwo przekazało też informację o śmierci 445 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2 – to rekord od początku epidemii w Polsce. Najwięcej przypadków COVID-19 odnotowano w województwie śląskim – 3942, mazowieckim – 2951, a także małopolskim – 2815.

Przypomnijmy, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w ostatnich dniach chętnie pojawiał się na protestach w centrum miasta. Brał udział w Strajku Kobiet, którego organizatorzy zapowiedzieli, że ich głównym celem jest odwołanie rządu.

Maszerując w wielotysięcznym tłumie Trzaskowski relacjonował, że widzi „nieprzebrane tłumy, niemożliwe do policzenia”.

„Solidaryzujemy się z protestującymi. Dziś na Pałacu Kultury i Nauki zaświeciliśmy czerwoną błyskawicę. Na tyle ile możemy dbamy o bezpieczeństwo. Jesteśmy z protestującymi na ulicach miasta” – chwalił się wiceszef Platformy Obywatelskiej.

Kilka dni później poinformował, że miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem i został skierowany na kwarantannę.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej