RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus: liczba nowych zakażeń bliska rekordu, prawie 450 ofiar śmiertelnych

Statystyki koronawirusa w Polsce – piątek 6 listopada (fot. PAP/EPA)
Statystyki koronawirusa w Polsce – piątek 6 listopada (fot. PAP/EPA)

Mamy 27 086 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. To blisko dobowego rekordu. Resort przekazał też informację o śmierci 445 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2 – najwięcej od początku epidemii w Polsce. W życie wchodzą właśnie zmiany w raportowaniu wyników testów na Covid-19 przez prywatne laboratoria.

Dronoidy połączą Stadion Narodowy ze szpitalem MSWiA

Pomiędzy szpitalem tymczasowym na PGE Narodowy a Centralnym Szpitalem Klinicznym CSK MSWiA ma powstać dronowy system transportowy (DTS), działający...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Rekordowy przyrost infekcji SARS-CoV-2 w Polsce odnotowano dzień wcześniej, gdy resort zdrowia poinformował o 27 143 odnotowanych przypadkach. Dotychczas najwięcej zgonów odnotowano w środę – zmarło wówczas 373 pacjentów.

Piątkowe dane mówią o 27 086 nowych zakażeniach. Najwięcej przypadków Covid-19 odnotowano w województwie śląskim – 3942, mazowieckim – 2951, a także małopolskim – 2815.

Pozostałe infekcje potwierdzono w województwach: dolnośląskim (2512), wielkopolskim (2063), kujawsko-pomorskim (1952), podkarpackim (1707), łódzkim (1593), lubelskim (1542), pomorskim (1451), świętokrzyskim (1013), zachodniopomorskim (903), warmińsko-mazurskim (826), opolskim (739), podlaskim (580), lubuskim (497).

W ostatnich godzinach zmarła największa liczba pacjentów zakażonych koronawirusem od początku epidemii w Polsce. Z powodu Covid-19 zmarło 58 osób, natomiast z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 387 osób.

Dotąd zakażenie odnotowano w sumie u 493 765 osób. 7287 chorych zmarło.

Mapa zakażeń w Polsce

Protesty a wzrost zakażeń. Prof. Maliszewski: właśnie dlatego pojawiają się takie liczby

Jeżeli ktoś namawia teraz do protestów, czyli do zwiększenia tej transmisyjności w przestrzeni publicznej, to zachowuje się nieodpowiedzialnie. Bo...

zobacz więcej

Statystyki Covid-19


• Od czwartku wyzdrowiały 10 994 osoby zakażone koronawirusem – poinformowało wcześniej Ministerstwo Zdrowia. W sumie w Polsce jest prawie 189 tys. ozdrowieńców.

• W szpitalach zajętych jest niespełna 20 tys. miejsc przeznaczonych dla pacjentów covidowych. Wolnych jest prawie 10 tys. łóżek.

• Do respiratorów podłączonych jest 1703 pacjentów. Do dyspozycji szpitali jest jeszcze 535 wolnych urządzeń.

• Na kwarantannie przebywa ponad 433 tys. osób, a ponad 42 tys. objęto nadzorem epidemiologicznym.

Zmiana w raportowaniu wyników testów


W życie weszły zmiany w sposobie raportowania liczby pozytywnych wyników testów przez prywatne laboratoria.

„Szpital narodowy” zaczyna przyjmować pacjentów. Konferencja premiera

Można powiedzieć też z tego miejsca, że nigdy w historii, przynajmniej ostatnich lat, tak wiele osób nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym:...

zobacz więcej

Od czwartku zamiast do sanepidu prywatne laboratoria raportują wprost do systemu informatycznego – informował resort zdrowia. Ministerstwo podkreśliło, że ustawa zakaźna nakazuje raportowanie wszystkich wyników pozytywnych.

„Upraszczamy system, a nie rozpoczynamy podawanie wyników z prywatnych testów” – podano.

„W związku z różnego rodzaju tezami o rozpoczęciu raportowania pozytywnych wyników prywatnych testów tzw. ustawa zakaźna z 5.12.2008 nakazuje raportowanie wszystkich wyników pozytywnych” – poinformował resort.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej