RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Szpital narodowy” zaczyna przyjmować pacjentów. Konferencja premiera

Można powiedzieć też z tego miejsca, że nigdy w historii, przynajmniej ostatnich lat, tak wiele osób nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym: medykom, lekarzom, pielęgniarkom, diagnostom, ratownikom i wszystkim pracownikom służby zdrowia – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przed szpitalem tymczasowym na PGE Narodowym w Warszawie. Placówka właśnie zaczyna przyjmować pierwszych pacjentów.

Koronawirus: Nowe obostrzenia. Konferencja premiera [TRANSMISJA]

Od soboty nowe ograniczenia związane z epidemią koronawirusa – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Na konferencji prasowej szef rządu...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Szef rządu na konferencji prasowej podkreślił, że zapowiedziane dzień wcześniej nowe obostrzenia oznaczają hamulec bezpieczeństwa dla całego społeczeństwa.

– Jeśli będzie konieczne, wdrożymy narodową kwarantannę za siedem do 14 dni, ale może uda się tego uniknąć – podkreślił, mówiąc o scenariuszu, w którym dynamika wzrostu zakażeń nie będzie słabła.

Od soboty z powodu epidemii Covid-19 zamknięte będą instytucje kultury, takie jak kina i teatry. Rząd wprowadza też ograniczenia w działalności hotelarskiej i handlowej. Obiekty hotelowe będą dostępne tylko dla osób odbywających podróże służbowe. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii oraz punktów usługowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej