RAPORT

Pogarda

Sikorski znieważył amerykańską flagę? „Wstyd mi za niego”

Radosław Sikorski opublikował przerobioną flagę USA (fot. Popow/ullstein bild via Getty Images)
Radosław Sikorski opublikował przerobioną flagę USA (fot. Popow/ullstein bild via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski wrzucił do sieci grafikę przerobionej flagi USA. Zdaniem polityka, zamiast gwiazd na fladze tego kraju mógłby się pojawić wulgarny napis uderzający w polski rząd. W sieci nie brakuje już sugestii, że w sprawie może zainterweniować ambasador Stanów Zjednoczonych w RP.

Wybory prezydenckie w USA: Biden czy Trump? [RELACJA NA ŻYWO]

Amerykańskie media po przeliczeniu głosów w Pensylwanii okrzyknęły Joe Bidena zwycięzcą wyborów prezydenckich w USA. – Będę prezydentem, który nie...

zobacz więcej

„Tajnym kanałem Grupy Bilderberg dostałem wizualizację nowej polityki USA wobec naszego rządu” – napisał na Twitterze Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych. Umieścił także zdjęcie flagi USA, która zamiast 50 białych gwiazd (jak w oryginale), ma 8 (wpisujących się w wulgarne hasło „Je*** PiS”).

Przypomnijmy, że Radosław Sikorski jest znany z mocnego języka. Jak ujawniono na taśmach z Amber Room, o jednej z kobiet mówił tam: „Przyjechała jakaś straszna biurwa z NIK-u. Jakaś pi*** wiesz, taka, zamiast ją dowartościować, przep*** jak trzeba, to dał jej jakieś biuro. I się zemściła, suka. (…) Zjawiskowa ta twoja stewardessa. Jak mówią angielscy gentelmani: nie zrzuciłbym z końca członka”.

I tym razem postawa polityka PO oburzyła internautów.

„I co pani ambasador powie o takim potraktowaniu flagi swojego kraju?” – zapytał europoseł PiS Witold Waszczykowski szefową amerykańskiej dyplomacji w Polsce Georgette Mosbacher.

Kontrola NIK w MSZ. Sikorski: Schnepf nie przep***ił tej biurwy jak trzeba

Kontrola NIK w polskiej ambasadzie w Waszyngtonie w 2011 i 2012 r. Ustalono wtedy, że nowa rezydencja dla Ryszarda Schnepfa, ówczesnego ambasadora...

zobacz więcej

„Amerykanie szanują swoją flagę. Jest coś takiego jak Kodeks flagi amerykańskiej. Sikorski właśnie go podeptał. Wstyd mi za niego” – dodał wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Polityk odniósł się przy tym do faktu, że w niewielu krajach świata, flaga cieszy się aż takim uznaniem, jak w USA. Amerykanie chętnie wieszają ją na wysokich masztach przed swoimi domami, a wojsko składa i rozkłada z wyjątkową czcią.

„Pani ambasador, niejaki sołtys z Chobielina chce pozdrowić USA i pyta, czy dobrze policzył gwiazdki na fladze” – skomentował z kolei poseł Krzysztof Sobolewski.

„Jak, powiedzcie, jak ten człowiek mógł piastować tak wysokie stanowiska?” – nie dowierzał z kolei Kacper Pecka z Partii Korwin. „Przecież to jest chore. Naprawdę chciałby pan, aby politycy innych krajów przerabiali polską flagę pod swoje poglądy polityczne?” – pytał i oceniał zachowanie Sikorskiego jako „żenujące”.

„Biden wie, że w interesie USA jest utrzymanie bliskiego sojuszu z Polską”

Joe Biden wie, że w interesie Ameryki jest utrzymanie bliskiego sojuszu z Polską – uważa wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. W...

zobacz więcej

Postawa Sikorskiego nie umknęła również publicystom. „Ale były szef dyplomacji znieważający amerykańską flagę to już naprawdę” – stwierdziła Kataryna. „Trzymajmy swoją głupią wojnę u siebie” – dodała.

„Były minister spraw zagranicznych. Pewnie w wyobrażeniach wielu wymarzony przyszły. Powiedzieć, że to głupie, to nic nie powiedzieć” – stwierdziła Estera Flieger z ngo.pl.

Sam Sikorski, który mieszkał w przeszłości w USA, w ostatnich godzinach chętnie komentuje wybory prezydenckie w tamtym kraju. Forma tych komentarzy dla wielu osób jest jednak mocno kontrowersyjna. „Amerykański suweren mówi populistom to, co polski” – napisał w środę wieczorem polityk PO i udostępnił z kolei grafikę z wulgarnym napisem: „Wypier***”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej