RAPORT

Pogarda

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 5.11 – stan epidemii w stolicy

Kwarantanną domową objęto ponad 60 tys. osób (fot. PAP/Leszek Szymański)
Kwarantanną domową objęto ponad 60 tys. osób (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Od początku epidemii na Mazowszu potwierdzono już ponad 62,2 tys. infekcji SARS-CoV-2. Minionej doby w regionie odnotowano mniej ozdrowieńców niż nowych zakażeń w samej tylko stolicy – wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Rośnie liczba osób objętych kwarantanną – w środę trafiło do niej ponad 8 tys. mieszkańców regionu.

Koronawirus: Nowe obostrzenia. Konferencja premiera [TRANSMISJA]

Od soboty nowe ograniczenia związane z epidemią koronawirusa – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Na konferencji prasowej szef rządu...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W środę potwierdzono 2797 nowych zakażeń, z czego zdecydowaną większość, 1 713, w Warszawie. Dzień wcześniej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informowała o 2959 kolejnych przypadkach, zaś w poniedziałek – o 2218 infekcjach.

Liczba zakażonych koronawirusem w województwie mazowieckim wzrosła tym samym do 62 282, a w samej stolicy – do 26 340.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje także, że minionej doby odnotowano 38 ofiar śmiertelnych Covid-19. Od początku epidemii w stołecznym regionie potwierdzono w sumie 878 zgonów spowodowanych nowym patogenem.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w kraju liczba zakażonych wzrosła do 439 536 osób. Od początku epidemii odnotowano 6475 przypadków śmiertelnych (wzrost o 373 minionej doby).

Do tej pory na Mazowszu potwierdzono łącznie 26 042 ozdrowieńców, co oznacza, że w środę kolejne 1578 osób pokonało Covid-19.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała, że kwarantanną domową objęto 60 015 osób. Hospitalizowanych jest 1869 pacjentów – wzrost o 129 w ciągu doby.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej