RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Białoruś. Wyrok łagru za rzucenie butelką w milicjanta

Białoruska milicja tłumy protesty (fot. PAP/EPA/STR)
Białoruska milicja tłumy protesty (fot. PAP/EPA/STR)

Na 4 lata kolonii karnej skazał sąd w Żłobinie na południowym wschodzie Białorusi mężczyznę, który rzucił w milicjanta butelką podczas akcji protestacyjnej – poinformowało białoruskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Białoruś. Studenci prześladowani przez reżim Łukaszenki

W ramach represji z powodu powyborczych protestów na Białorusi władze usuwają z uczelni niepokornych studentów – informuje Telewizja Biełsat....

zobacz więcej

60-letni mężczyzna w nocy z 9 na 10 sierpnia chwycił jedną plastikową i dwie szklane butelki i kolejno rzucił je w inspektora milicji drogowej. Jedna z butelek rozbiła się na głowie milicjanta, powodując u niego obrażenia – podało MSW.

Jak dodał resort, mężczyzna w chwili przestępstwa był pijany.

Również w środę skazano mieszkańca Słonimia za „przemoc wobec milicjanta” na dwa lata ograniczenia wolności, nazywanego „domowa chemią”, która polega na pracach poprawczych (skazany nie może opuszczać miejscowości, gdzie żyje, musi w niej pracować i nocować w domu). Młody człowiek był 9 sierpnia na akcji protestacyjnej, na której wystąpił w obronie dziewczyny pobitej podczas rozpędzania zgromadzenia.

Na Białorusi od wyborów prezydenckich 9 sierpnia trwają protesty, których uczestnicy domagają się ustąpienia Alaksandra Łukaszenki.

źródło:

Zobacz więcej