RAPORT

Pogarda

Muzeum II Wojny Światowej znów oferuje miejsca noclegowe medykom

Pokoje gościnne dla medyków placówka udostępniła również w kwietniu (fot. Shutterstock/Piotr Wawrzyniuk)
Pokoje gościnne dla medyków placówka udostępniła również w kwietniu (fot. Shutterstock/Piotr Wawrzyniuk)

Najnowsze

Popularne

Muzeum II Wojny Światowej drugi raz oddało do dyspozycji personelu medycznego pokoje w części hotelowej placówki. Nocleg przygotowano z myślą o lekarzach, pielęgniarkach i o ratownikach, którzy podejmą pracę w szpitalu tymczasowym.

Wiceminister zdrowia: Tysiąc lekarzy z zagranicy do walki z Covid-19

Jesteśmy otwarci na wszystkich lekarzy, realnie szanse są na lekarzy zza wschodniej granicy, głównie Białoruś i Ukraina, ze względu na mniejszą...

zobacz więcej

Pracownicy ochrony zdrowia – lekarze, pielęgniarki i ratownicy, którzy podejmą pracę w powstającym w Sopocie szpitalu tymczasowym, będą mogli skorzystać z bezpłatnego noclegu w muzeum.

Dla personelu medycznego, opiekującego się pacjentami hospitalizowanymi z powodu COVID-19, przygotowano w części hotelowej cztery w pełni wyposażone pokoje z własnym węzłem sanitarnym i z dostępem do kuchni.

„Nie możemy przejść obojętnie wobec najbardziej potrzebujących. Bezpłatne pokoje dla medyków, przekazanie parkingu na rzecz działania centrum testowego COVID-19 czy dzielenie się maskami ochronnymi i książkami z 18 tys. mieszkańców i mieszkanek Gdańska są to nasze cegiełki wsparcia, w tym trudnym czasie” – powiedział dyrektor muzeum dr Karol Nawrocki, cytowany w komunikacie prasowym.

Pokoje gościnne dla medyków placówka udostępniła również w kwietniu. Wówczas mogli z nich korzystać pracownicy szpitali zakaźnych, którzy obawiali się wracać po dyżurach do swoich rodzin.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej