RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Teatr Lalka udostępnił online cykl „Legendy warszawskie”

Stołeczny teatr udostępnił online cykl „Legend warszawskich”  (fot. yt/Teatr Lalka)
Stołeczny teatr udostępnił online cykl „Legend warszawskich” (fot. yt/Teatr Lalka)

Stołeczny Teatr Lalka udostępnił online cykl „Legendy warszawskie”, w którym znalazło się siedem najpopularniejszych opowieści o Warszawie. Cykl opowieści Artura Oppmana wyreżyserowali Jarosław Kilian i Aleksandra Rembowska. Autorem muzyki jest Grzegorz Turnau.

Międzynarodowy Dzień Tańca. Artyści zapraszają do wspólnego świętowania online

29 kwietnia artyści na całym świecie świętują Międzynarodowy Dzień Tańca. W tym roku w związku z epidemią koronawirusa obchody przenoszą się do...

zobacz więcej

„Warszawa to miasto legend! Któż nie słyszał o straszliwym Bazyliszku, który czyhał w piwnicy na Starym Mieście albo o złotej kaczce? Któż nie zna cudownej syreny, która wciąż mieszka w Wiśle? Teatr Lalka zaprasza na cykl siedmiu najpiękniejszych warszawskich legend w wersji internetowej” – napisano na stronie teatru. Widzowie mogą obejrzeć wszystkie odcinki cyklu online na platformach Vimeo i YouTube oraz na stronie internetowej teatru.

„Ponadto na naszym kanale vimeo znalazły się warsztaty z »Legend warszawskich«, w których aktorzy Teatru Lalka opowiadają o rekwizytach i lalkach użytych w przedstawieniach i pokazują, jak samemu można zrobić postać teatralną” – czytamy.

Koronawirus. Jest decyzja w sprawie teatrów na Broadwayu

Broadway League powiadomiła o kolejnym przesunięciu terminu wznowienia działalności zrzeszonych w niej nowojorskich teatrów. Nie zostaną otwarte...

zobacz więcej

Autorami adaptacji cyklu „Legend warszawskich” Artura Oppmana („Or-ota”) są Jarosław Kilian i Aleksandra Rembowska. Scenografię i lalki zaprojektowała Martyna Kander. Twórcą muzyki i opracowania muzycznego jest Grzegorz Turnau. Za realizację obrazu odpowiada Ewa Krasucka.

Realizację cyklu opowieści dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.źródło:
Zobacz więcej