RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niewygodne fakty z życia Marty Lempart. Właśnie wyszły na jaw

Lempart stała się twarzą Strajku Kobiet (fot. PAP/Paweł Supernak)
Lempart stała się twarzą Strajku Kobiet (fot. PAP/Paweł Supernak)

Marta Lempart jest oskarżona o zablokowanie kontroli inspekcji pracy w swojej firmie, jej nazwisko pojawia się w śledztwie dotyczącym nadużycia uprawnień przez osoby sprawujące funkcje kierownicze w Operze Wrocławskiej – pisze „Gazeta Polska”.

Inspekcja Pracy o firmie M. Lempart: „Nie okazano żądanych dokumentów”

Osoba przedstawiająca się jako były pracownik firmy Marty Lempart poinformowała nas, że w spółce była „świadkiem wielu uchybień związanych z...

zobacz więcej

O firmie Marty Lempart portal tvp.info informował już wcześniej. Osoba przedstawiająca się jako były pracownik firmy Lempart poinformowała nas, że w spółce była „świadkiem wielu uchybień związanych z nieprzestrzeganiem prawa pracy względem pracowników”.

Jak poinformowała nas Państwowa Inspekcja Pracy, „pomimo skutecznego doręczenia prezesowi zarządu upoważnienia do kontroli, (…) żadna z osób reprezentujących spółkę nie okazała inspektorowi pracy żądanych dokumentów”.

„Gazeta Polska” podaje w środę, że w przeszłości były też prowadzone inne postępowania wobec Lempart, które zakończyły się umorzeniem. „Aktualnie jej nazwisko pojawia się w śledztwie dotyczącym nadużycia uprawnień przez osoby sprawujące funkcje kierownicze w Operze Wrocławskiej, której sponsorem jest Diamond Properties – firma rodziny Lempartów” – podkreśla gazeta.

Autor publikacji podaje też, że ojciec i wspólnik Marty Lempart, Andrzej, „jest oskarżonym w postępowaniu dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowej przez Inspektorat Nadzoru Budowlanego we Wrocławiu”. „Został on także ukarany przez sąd w innej sprawie. Dotyczyła ukrywania przed Piotrem Grochockim, wspólnikiem Art Budownictwo sp. z o.o., dokumentów spółki, którymi nie miał on prawa wyłącznie rozporządzać” – czytamy.

Według gazety Marta Lempart jest prezesem spółki Diamond Properties, zaś jej ojciec Andrzej zasiada tam w radzie nadzorczej. Firma zajmuje się m.in. działalnością deweloperską i budownictwem. Kolejna spółka, która należała rodziny Lempartów, to Art Budownictwo, teraz w likwidacji.

„Budowlane interesy rodziny Lempartów działały doskonale do momentu, gdy wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Później nastąpiło spowolnienie. Uważam, że to było impulsem do tego, by Lempart zaangażowała się w KOD” – cytuje gazeta „jednego z wrocławskich biznesmenów”.

źródło:
Zobacz więcej