RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Lempart chciała pracować w ABW? „Wcześniej aplikację miała złożyć jej ówczesna partnerka”

Lempart starała się poszerzyć swoje CV o pracę dla służb – twierdzi portal wpolityce.pl (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Lempart starała się poszerzyć swoje CV o pracę dla służb – twierdzi portal wpolityce.pl (fot. PAP/Radek Pietruszka)

W 2011 r. Marta Lempart złożyła aplikację do ABW. Jej kandydatura została jednak odrzucona – pisze na podstawie swoich źródeł portal wPolityce.pl.

Lempart o polityce: W każdej partii mamy ludzi

Nie opowiemy się po stronie żadnej siły politycznej. W protestach, które się toczą, uczestniczą ludzie o przeróżnych poglądach politycznych i...

zobacz więcej

W latach 2008-2010 Lempart pracowała w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, a także jako jako dyrektorka Wydziału Programowania i Realizacji Zadań w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jak czytamy, z informacji do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że Lempart starała się poszerzyć swoje CV o pracę dla służb.

W 2007 r. ówczesna partnerka Lempart Katarzyna K. miała złożyć aplikację do ABW. Jej kandydaturę weryfikowano ponad dwa lata i ostatecznie odrzucono – podaje portal. Podobnej drogi w 2011 r. próbować miała także sama Lempart. Jej kandydatura jednak miała zostać odrzucona szybciej. „Zasadne wydaje się jednak pytanie, dlaczego tak radykalnie nastawione kobiety próbowały dostać się w szeregi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego” – pyta portal.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej