RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Rekolekcje dla wszystkich”. Jasna Góra zaprasza zwolenników i przeciwników aborcji

Na Jasnej Górze rozpoczyna się narodowa nowenna – trwająca dziewięć dni modlitwa o pokój i jedność. Jej kulminacyjnym punktem będą trzydniowe rekolekcje transmitowane w mediach i internecie. Ojcowie paulini zapraszają na nie także protestujących oraz rozczarowanych Kościołem. Jak twierdzą, w tym wyjątkowo trudnym dla Polaków momencie potrzebujemy pojednania, uleczenia ran i przypomnienia wartości, które nas na nowo do siebie zbliżą.

Akcja „Różaniec do granic Nieba”. Zakończyła się msza w sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Msza święta w sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej rozpoczęła się trwającą osiem dni akcja pod nazwą „Różaniec do granic nieba”. To kontynuacja...

zobacz więcej

„Na Jasnej Górze (która jest szpitalem polowym naszego Narodu) jest to możliwe, bo tu od wieków czcimy wizerunek Kobiety głęboko zranionej, a jednak niosącej chrześcijańską nadzieję. Dlatego zapraszamy wszystkich na rekolekcje, których sensem będzie pojednanie, wybaczenie, miłosierdzie” – czytamy w zaproszeniu do wzięcia udziału w internetowych rekolekcjach.

Katechezy, rozważania i modlitwy online będą prowadzone m.in. przez prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, biskupa opolskiego Andrzeja Czaję, metropolitę łódzkiego abp. Grzegorza Rysia, biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka i częstochowskiego biskupa pomocniczego Andrzeja Przybylskiego.

Debata między młodzieżą a przedstawicielami Kościoła


Tematy spotkań w jasnogórskiej Kaplicy Matki Bożej w trzy kolejne wieczory między 11 a 13 listopada to: wspólnota i pojednanie, prawda i dobro oraz miłość i heroizm. Ponadto 12 listopada zaplanowano debatę między przedstawicielami młodzieży i Kościoła pod tytułem „Podzieleni/połączeni”. Rzecznik Jasnej Góry wyraził nadzieję, że rekolekcje na Jasnej Górze przyczynią się do zabliźnienia widocznych w Polsce głębokich podziałów, stając się „szpitalem polowym, duchowym SOR-em” i miejscem, które jednoczy.

#NieStrajkuję. Nowa akcja kobiet nie utożsamiających się z protestem feministek

Jest kolejna reakcja na liczne przykłady dewastacji i ataków na kościoły i katolików, do których dochodzi w ostatnich dniach ze strony środowisk...

zobacz więcej

Rekolekcje skierowano do tych – wyjaśniają paulini – którzy protestują i tych, którzy nie protestują; dla tych, którzy są zwolennikami i przeciwnikami aborcji; dla tych, którzy doświadczyli głębokiego rozczarowania Kościołem i tych, którzy w kościele odnaleźli swoje miejsce.

Nowenna w intencji kobiet i matek


Rekolekcje poprzedzi nowenna w dniach 3-11 listopada. Modlitwa będzie rozpoczynała się codziennie w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o godz. 15 koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie ojcowie paulini poprowadzą krótką modlitwę w intencji kobiet, matek oraz o jedność i pokój w Polsce.

„Modlitwa ta będzie wsparciem do podjęcia skutecznych działań na rzecz przywrócenia pokoju w Polsce i na rzecz nowych społecznych inicjatyw mających na celu dobro kobiety i każdego ludzkiego życia” – podkreślono w komunikacie jasnogórskiego sanktuarium.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej