RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Stevie Wonder poparł Bidena. „Zadośćuczynienie za setki lat niewolnictwa”

Stevie Wonder (fot. Drew Angerer/Getty Images)
Stevie Wonder (fot. Drew Angerer/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Amerykański piosenkarz Stevie Wonder, który od dziesiątków lat popiera Demokratów w wyborach na prezydenta, oznajmił, że Joe Biden da zadośćuczynienie za „400 lat pracy”, jeśli tylko wygra z Donaldem Trumpem.

Pierwsza Dama USA: Zwolennicy Trumpa są nękani

Tuż przed wyborami prezydenckimi w USA napięcie w kraju gwałtownie rośnie. – Ludzie wyrażający prawo do wolności wypowiedzi, w tym nasza młodzież,...

zobacz więcej

Amerykanie wybierają dziś prezydenta. O najwyższe stanowisko w państwie walczą obecny prezydent, Republikanin Donald Trump oraz były wiceprezydent, Demokrata Joe Biden. Wybory budzą ogromne emocje, zapowiada się rekordowa frekwencja.

Obaj kandydaci do ostatniej chwili prowadzili kampanię. Joego Bidena wsparł legendarny piosenkarz Stevie Wonder, który podczas swojego wystąpienia zmienił tekst swojej piosenki „Superstition” tak, by dotyczył Bidena i kandydatki na wiceprezydenta Kamali Harris.

Wonder mówił do słuchaczy, że Joe Biden jeśli zostanie prezydentem, zadośćuczyni za kilkaset lat niewolnictwa Afroamerykanów. Zapewniał, że tylko głosowanie na Bidena pozwoli na sprawiedliwość.

Piosenkarz dodał, że płacenie czarnoskórym Amerykanom jest właściwą rzeczą do zrobienia za „pracę, której dokonaliśmy w ostatnich 400 latach – nieopłaconą”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej