RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lempart popadała w konflikt z prawem

Marta Lempart jest jedną z liderem organizacji Strajk Kobiet (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Marta Lempart jest jedną z liderem organizacji Strajk Kobiet (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Liderka organizacji Strajk Kobiet Marta Lempart, prowadząc różne biznesy, popadała w konflikt z prawem – ujawnia „Gazeta Polska Codziennie”. Jest oskarżona o zablokowanie kontroli inspekcji pracy w swojej firmie.

Marta Lempart nowym Lechem Wałęsą? „Bardziej z obecnych czasów niż z lat 80.”

Prof. Magdalena Środa porównała liderkę Ogólnopolskiego Strajku Kobiet do Lecha Wałęsy.– To bardziej Wałęsa obecnych czasów niż lat 80. Czysta...

zobacz więcej

W artykule wskazano, że nazwisko aktywistki pojawia się również w śledztwie dotyczącym nadużycia uprawnień przez kierujących Operą Wrocławską.

„Na kanwie niedawnych proaborcyjnych awantur Lempart ogłosiła zrzutkę na Strajk Kobiet. Do minionego piątku na konto Strajku trafiło blisko milion złotych” – wskazuje dziennikarka Dorota Kania. Jak podkreśla, Lempart była dyrektorką w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Liderka proaborcyjnych protestów domaga się m.in. dymisji rządu i liberalizacji prawa aborcyjnego. Wśród ogłoszonych w niedzielę postulatów oprócz kwestii aborcji znalazły się także prawa społeczności LGBT oraz wprowadzenie świeckiego państwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej