RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pomnik dzieci nienarodzonych zniszczony. Interweniuje wiceminister sprawiedliwości

Sprawca bądź sprawcy nie zostali jeszcze zidentyfikowani (fot. Facebook/Grzegorz Sikorski - Wójt Gminy Hażlach)
Sprawca bądź sprawcy nie zostali jeszcze zidentyfikowani (fot. Facebook/Grzegorz Sikorski - Wójt Gminy Hażlach)

Zdewastowany pomnik dzieci nienarodzonych na cmentarzu w Brzezówce zostanie naprawiony – zapewnił minister w KPRM i wiceprezes Solidarnej Polski Michał Wójcik. Dodał, że w razie potrzeby zagwarantowane zostaną środki na naprawę figury.

Roztrzaskał figurki świętych przy kościele. Wandal zatrzymany

Policja zatrzymała mężczyznę, który zniszczył figurki dzieci fatimskich przy kościele w Chrząstawie Wielkiej. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia...

zobacz więcej

Chodzi o sprawę pomnika dzieci nienarodzonych, który znajduje się na cmentarzu w Brzezówce w gminie Hażlach na Śląsku Cieszyńskim. Nieznany sprawca, prawdopodobnie nocą z soboty na niedzielę, oblał monument czarną farbą.

Wójcik odnosząc się do tej sprawy poinformował, że poprosił wicemarszałek województwa śląskiego Beatę Białowąs, żeby pojechała na miejsce i pomogła w zorganizowaniu remontu pomnika. – Jeżeli będzie potrzeba, to zbierzemy pieniądze na oczyszczenie pomnika – dodał polityk.

Minister zapowiedział też, że podjęte zostaną wszelkie środki w celu złapania sprawców dewastacji pomnika. – Obiecałem panu wójtowi, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby złapać tych, którzy to zrobili – dodał Wójcik.

O zniszczeniu pomnika poinformował wójt gminy Hażlach Grzegorz Sikorski. „Kolejna granica bezmyślności i chamstwa została przekroczona. O ile mogę zrozumieć całą złość i bezradność wobec tego, co dzieje się wokół nas. To nie mogę pojąć, komu i czemu miał służyć ten akt wandalizmu na cmentarzu komunalnym w Brzezówce. Jakim trzeba być człowiekiem, aby pod osłoną nocy wylać farbę na pomnik dzieci nienarodzonych, być może niszcząc go bezpowrotnie” – napisał na swoim profilu facebookowym wójt.

Rzecznik cieszyńskiej policji asp. Krzysztof Pawlik poinformował, że funkcjonariusze badają sprawę. Prawdopodobnie we wtorek zdecydują, w jaki sposób zostanie zakwalifikowana dewastacja. Może to być zniszczenie mienia lub naruszenie miejsca kultu.

⚠️ Kolejna granica bezmyślności i chamstwa została przekroczona❗️😡 ℹ️ O ile mogę zrozumieć całą złość i bezradność...

Opublikowany przez Grzegorz Sikorski - Wójt Gminy Hażlach Niedziela, 1 listopada 2020

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej