RAPORT

Pogarda

Zdewastowany pomnik Dzieci Utraconych. „Jakim trzeba być człowiekiem?”

Znajdujący się na cmentarzu pomnik oblano czarną farbą (fot. Facebook/Grzegorz Sikorski)
Znajdujący się na cmentarzu pomnik oblano czarną farbą (fot. Facebook/Grzegorz Sikorski)

Najnowsze

Popularne

Kolejny atak wandali po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Nieznani sprawcy zdewastowali pomnik Dzieci Utraconych na cmentarzu w Brzezówce w województwie śląskim. Figurę oblano czarną farbą. „Ludzie zadają pytanie, co się z nami dzieje” – relacjonuje wójt gminy Haślach Grzegorz Sikorski, opowiadając o poruszeniu w lokalnej społeczności, jakie wywołał atak.

Protesty proaborcyjne. Skandaliczny napis na szkole dzieci z niepełnosprawnościami

Na murze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku pojawił się napis: "Wynosić się, ino chyżo bom zniesmaczony". – To oburzający atak lewactwa –...

zobacz więcej

W rozmowie z Polskim Radiem Katowice Sikorski podkreślił, że do takich zdarzeń nie powinno dochodzić.

„Ludzie zadają pytanie, co się z nami dzieje” – mówi wójt i dziwi się, że pomnik przedstawiający postać anioła trzymającego w ramionach dziecko mógł komuś przeszkadzać.

„Jakim trzeba być człowiekiem aby pod osłoną nocy wylać farbę na Pomnik Dzieci Nienarodzonych, być może niszcząc go bezpowrotnie?” – pyta we wpisie na Facebooku Sikorski. Wójt udostępnił zdjęcia zniszczonego pomnika.

Sprawę bada cieszyńska policja. Pomnik został odsłonięty 15 października 2017 roku. Monument przedstawia anioła trzymającego w ramionach dziecko.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej