RAPORT

Pogarda

Protesty proaborcyjne. Skandaliczny napis na szkole dzieci z niepełnosprawnościami

Strajk Kobiet. Pomazane kościoły, pomniki, auta i nie tylko (fot. PAP/Maciej Kulczyński, Twitter.comJacekOzdoba)
Strajk Kobiet. Pomazane kościoły, pomniki, auta i nie tylko (fot. PAP/Maciej Kulczyński, Twitter.comJacekOzdoba)

Najnowsze

Popularne

Na murze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku pojawił się napis: "Wynosić się, ino chyżo bom zniesmaczony". – To oburzający atak lewactwa – komentuje w rozmowie z portalem tvp.info Jacek Ozdoba, poseł na Sejm z okręgu płockiego.

Nagonka „Dziewuch z Berlina” na prezes Przyłębską za „nieodpowiedni” wyrok

Portal Oko.press pokazał, ile są w stanie zrobić polityczni aktywiści, gdy sędzia wyda wyrok, z którym się ideologicznie nie zgadzają. – Dziewuchy...

zobacz więcej

Napis na murze szkoły w Płocku miał się pojawić kilka dni temu.

– Znajduje się na ogrodzeniu od strony ulicy Południowej – mówi nam dyrektor placówki Katarzyna Gano-Dąbrowska. Jak podkreśla, o sprawie została poinformowana policja. Co więcej, już w poniedziałek Inwestycje Miejskie, jako właściciel budynku, mają się zająć usunięciem napisu.

Z kolei od pracowników szkoły słyszymy, że chociaż hasło pozostawione przez wandali brzmi dwuznacznie, nie wierzą, by faktycznie miało być wymierzone w uczące się w placówce dzieci.

Przedstawiciele Komendy Miejskiej w Płocku byli niestety nieosiągalni. Udało nam się jednak ustalić, że w okolicy szkoły jest jedna kamera, która mogła zarejestrować całe zdarzenie. Z kolei monitoring placówki nie obejmuje miejsca, w którym mur pomazano sprayami.

Lewica nie poprze propozycji kompromisu prezydenta ws. aborcji

Klub Lewicy nie poprze prezydenckiego projektu nowelizacji tzw. ustawy antyaborcyjnej – zapowiedziała w poniedziałek posłanka Lewicy Joanna...

zobacz więcej

„Obrzydliwy napis w ramach lewackiego ataku” – skomentował w sieci całe zajście wiceminister klimatu Jacek Ozdoba. W rozmowie z portalem tvp.info polityk Zjednoczonej Prawicy dodał, że jest przerażony, ponieważ protestujący w całej Polsce dopuszczają się już nawet ataków na placówki dla dzieci z niepełnosprawnościami.

– Tak było na Mokotowie i teraz w szkołe specjalnej w Płocku. Jako płocki poseł czuję się w obowiązku, więc z moim środowiskiem zaproponowaliśmy dyrekcji placówki usunięcie napisu – podkreśla.

Gdy prosimy go o opinię na temat całego zajścia mówi krótko: „Oburzający atak lewactwa”.

Przypomnijmy, że 22 października Trybunał Konstytucyjny uznał przesłankę eugeniczną aborcji za niezgodną z Konstytucją.

To wywołało protesty. Na decyzję sędziów zareagował prezydent RP. Andrzej Duda złożył nawet w Sejmie propozycję, która jak oświadczył, uwzględniając wskazania TK, przewiduje wprowadzenie nowej przesłanki przywracającej możliwość przerwania ciąży jedynie w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych. Organizatorki Strajku Kobiet odrzucają tę propozycję. W kolejnych wywiadach podkreślają, że chcą pełnej legalizacji aborcji w Polsce.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej