RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pioruny namalowane przed kościołem. Wikariusz: Ktoś okradł skarbony i wypominki

Wiele innych świątyń w Polsce zostało pomazanych symbolami pioruna, kojarzonymi ze strajkami proaborcyjnymi (fot. ks. Paweł Górzyński)
Wiele innych świątyń w Polsce zostało pomazanych symbolami pioruna, kojarzonymi ze strajkami proaborcyjnymi (fot. ks. Paweł Górzyński)

Nieznani sprawcy namalowali pioruny przed wejściem do kościoła świętego Ottona w Szczecinie. Nakleili też plakaty z hasłami: „Kościół jest dla ludzi nie partii”. Jak mówi portalowi tvp.info wikariusz parafii, zostały okradzione skarbony oraz kartki z wypominkami, w których były datki. Sprawę zgłoszono na policję.

Lempart i Suchanow powołały Radę Konsultacyjną. Zasiądą w niej „osoby eksperckie”

Rada Konsultacyjna powołana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet zbierze się po raz pierwszy w niedzielę. Jak poinformował Strajk – prowadzony przez...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Wikariusz parafii ksiądz Paweł Górzyński w rozmowie z portalem tvp.info potwierdza, że doszło do zdarzenia. – Rano, kiedy otwieraliśmy kościół (około godziny 6), zauważyliśmy trzy błyskawice narysowane przed wejściem i czwartą przed wjazdem na plac. Do drzwi przyklejone były kartki z różnymi hasłami – wyjaśnia duchowny.

Chodzi o słowa „Kościół jest dla ludzi nie partii”, „Nie wy a Bóg ocenia nas!”, czy osiem gwiazdek, oznaczających „je*** PiS”.

Duchowny dodaje, że po tym, jak otworzył drzwi świątyni, zobaczył, że okradzione zostały skarbony i skrzynka z kartkami na wypominki. – Ofiary zostały skradzione, a kartki zostały – precyzuje. Zaznacza, że nie wie, czy zrobiły to te osoby, które namalowały pioruny.

Sprawa została zgłoszona na policję, jak mówi ksiądz, obecnie trwa analizowanie zapisu z kamer monitoringu.

Rzecznik szczecińskiej policji sierż. szt. Paweł Pankau powiedział portalowi tvp.info, że policja otrzymała informację o takim zdarzeniu. – Ustalamy z jakim charakterem czynu mamy do czynienia i kiedy do niego doszło. Na miejscu są policjanci, prowadzimy czynności, będą przesłuchania świadków – mówi Pankau.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej