RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szokujący wpis legendy MMA. „Niech Wszechmogący oszpeci twarz tej szumowiny”

Chabib Nurmagomiedow był mistrzem UFC w wadze lekkiej (fot. Reuters/USA TODAY USPW)
Chabib Nurmagomiedow był mistrzem UFC w wadze lekkiej (fot. Reuters/USA TODAY USPW)

„Niech Wszechmogący oszpeci twarz tej szumowiny i wszystkich jego wyznawców, którzy pod hasłem wolności słowa obrażają uczucia ponad półtora miliarda muzułmanów. Niech Wszechmogący upokorzy ich w tym życiu i w następnym. Allah jest szybki w działaniu i przekonasz się o tym” - takimi słowami zwrócił się do Emmanuela Macrona Chabib Nurmagomiedow. Legendarny zawodnik MMA skomentował słowa prezydenta Francji, który po ostatnich zamachach powiedział, że „Francja nie ugnie się pod islamskim terrorem”.

Jak afrykański satrapa zachwycił cały świat. Dziś rocznica „Rumble In The Jungle”

Dziś mija 46. rocznica najsłynniejszej walki w historii zawodowego boksu. 30 października 1974 roku w stolicy Zairu spotkali się Mohammed Ali i...

zobacz więcej

„Niech Wszechmogący oszpeci twarz tej szumowiny i wszystkich jego wyznawców, którzy pod hasłem wolności słowa obrażają uczucia ponad półtora miliarda muzułmanów. Niech Wszechmogący upokorzy ich w tym życiu i w następnym. Allah jest szybki w działaniu i przekonasz się o tym”– napisał Khabib po rosyjsku.

„Jesteśmy muzułmanami. Kochamy naszego proroka Mahometa bardziej niż nasze matki, ojców, dzieci, żony i wszystkie inne osoby bliskie naszym sercom. (…) Tych, którzy złorzeczyli Bogu i Jego Posłańcowi, przeklął Allah na tym świecie i w życiu ostatecznym i przygotował dla nich upokarzające męki” – dodał Rosjanin, cytując Koran.

„Dziś, pod pretekstem walki o wolność słowa, wrogowie islamu i muzułmanie różnych szczebli próbują obrazić uczucia setek milionów wierzących na całym świecie, rysując karykatury najlepszych ludzi. Czy naprawdę wierzą, że w ten sposób będą w stanie zgasić światło Allaha, którego rozprzestrzenianie się On obiecał zakończyć w swojej pięknej książce? – opublikował w kolejnym wpisie na Instagramie.

null

null

Byłego zawodnika MMA rozwścieczyły słowa Macrona, który w czwartek zapowiedział walkę z islamskimi terrorystami. Bronił także karykatur umieszczanych w przestrzeni publicznej.

16 października 18-letni, urodzony w Moskwie Czeczen brutalnie zamordował nauczyciela historii szkoły w Conflans-Sainte-Honorine Samuela Paty'ego. Ofiarę z obciętą głową znaleziono ok. 200 m od szkolnego budynku. Zamordowany nauczyciel miał pokazywać karykatury Mahometa swojej klasie. W sobotnim wywiadzie dla katarskiej stacji telewizyjnej Al-Dżazira Emmanuel Macron tłumaczył, że jego słowa o muzułmanach zostały źle zrozumiane i że karykatury nie są publikowane przez francuski rząd, lecz przez prywatne, niezależne media.

źródło:
Zobacz więcej