RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ludzi w Warszawie biła niemiecka Antifa? Analiza nagrania

Na nagraniach widać, jak lewicowi ekstremiści wielokrotnie uderzają mężczyznę m.in. pałką teleskopową (fot. TVP; Youtube)
Na nagraniach widać, jak lewicowi ekstremiści wielokrotnie uderzają mężczyznę m.in. pałką teleskopową (fot. TVP; Youtube)

Najnowsze

Popularne

Mężczyzna, który został wczoraj brutalnie pobity na rondzie De Gaulle'a w Warszawie, był ofiarą Antify. Dowodzą tego nagrania ze zdarzenia, na których zarejestrowano sytuację. Według pojawiających się w internecie komentarzy, lewaccy napastnicy na nich uchwyceni mogli pochodzić z Niemiec.

Bójka na demonstracji w Warszawie [WIDEO]

Mimo kolejnego rekordu zakażeń koronawirusem, w Warszawie i wielu innych miastach odbywają się demonstracje zwolenników aborcji. W stolicy dochodzi...

zobacz więcej

Sytuację uchwycono na dwóch nagraniach. Pierwsze pochodzi z TVP. Widać na nim moment pobicia mężczyzny przez kilka osób. Mężczyzna zostaje kilkakrotnie uderzony narzędziami m.in. pałką teleskopową w głowę. Wśród napastników jest osoba trzymająca tabliczkę z napisem „Aborcja na żądanie”. Poszkodowany zdołał uciec, a gdy uciekał, ktoś rozbił mu na głowie przypuszczalnie butelkę. Nawet kiedy leżał na ziemi, był atakowany.

W internecie pojawiło się również inne nagranie z tego samego zdarzenia. Na nagraniu widać dokładnie, że jeden z najbardziej brutalnych napastników, noszący specyficzną maskę, ma zawieszony na sobie bęben. Wyraźnie widać na nim popularny symbol Antify – logo ukazujące dwie flagi, notabene mające genezę sięgającą lat 30., kiedy niemieccy komuniści organizowali tzw. Akcję Antyfaszystowską.

W pewnym momencie nagrania słychać ze strony atakujących okrzyk. W internecie pojawiły się różne opinie na ten temat. Zdaniem prowadzącego popularny kanał „Szarpanki z życiem” youtubera, słowa padają w języku niemieckim. Zaznaczmy jednak, że dźwięk nie jest wyraźny i trudno na pewno stwierdzić, czy tak faktycznie było. Pojawiają się również głosy, że może o tym świadczyć także wyjątkowa brutalność atakujących, charakterystyczna dla niemieckiej skrajnej lewicy.

Nie był to jedyny przejaw przemocy ze strony Antify tego dnia. W mediach społecznościowych opublikowano film z jednego z incydentów na Rondzie de Gaulle'a. Widać na nim lewicowego ekstremistę szarżującego na ludzi z młotkiem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej