RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Posłanka PiS odzyskała dostęp do konta na Twitterze. Dziękuje za wsparcie

Posłanka odzyskała dostęp do konta po zgłoszeniu sprawy na policję (fot PAP/Tytus Żmijewski)
Posłanka odzyskała dostęp do konta po zgłoszeniu sprawy na policję (fot PAP/Tytus Żmijewski)

Posłanka PiS Joanna Borowiak odzyskała dostęp do swojego konta na Twitterze. Ten fakt potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info. Do włamania i przejęcia konta doszło kilka dni temu. Zaczęły się pojawiać wpisy, które wykorzystywali politycy i dziennikarze, mimo tego, iż PiS informował o włamaniu.

Politycy KO, Lewicy i dziennikarz „GW” udostępniają wpis z przejętego konta posłanki PiS

Twitterowe konto Joanny Borowiak zostało przejęte. Ktoś, podszywając się pod posłankę PiS, zamieszcza skandaliczne wpisy o protestach ws. aborcji....

zobacz więcej

Dostęp do konta posłanka straciła w poniedziałek. Sprawę zgłosiła na policję. Ktoś podszywając się pod posłankę pisał i podawał dalej skandaliczne wpisy, dotyczące m.in. protestów w sprawie aborcji i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

W sobotę posłanka poinformowała na Twitterze, że odzyskała dostęp do konta. Podziękowała za pomoc Ministerstwu Cyfryzacji, policji i kolegom z PiS. Swoje podziękowania skierowała też do internautów.

By nie mieć wątpliwości, że autorem dzisiejszego wpisu jest Borowiak, skontaktowaliśmy się telefonicznie z posłanką. Potwierdziła, że wpis o odzyskaniu konta jest jej autorstwa. Oznajmiła, że dokonała dodatkowych zabezpieczeń w serwisie Twitter.

Przypomnijmy, po tym, jak PiS informował o przejęciu konta Borowiak, wpisy wykorzystywali przedstawiciele opozycji i niektórych mediów. Chodzi m.in. o partię Razem, posłów KO – Katarzynę Lubnauer, Urszulę Zielińską i Monikę Rosę, a także polityków PSL, dziennikarzy TVN24 i „Gazety Wyborczej”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej