RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Protesty w Warszawie. Policja podaje szczegółowe informacje

Po warszawskim proteście przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego, który przeszedł w piątek ulicami Warszawy, policja zatrzymała 37 osób. 35 spośród nich to osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców – powiedział w sobotę nadkom. Sylwester Marczak rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Groził, że użyje Mołotowa. Obok pięcioro radnych KO, nie reagowali [WIDEO]

W Krzeszowicach kilka dni temu odbył się protest ws. aborcji. Głos zabrał młody mężczyzna, który nawoływał do przemocy wobec polityków. – Może jako...

zobacz więcej

– Policja wylegitymowała ponad 270 osób, 37 zostało zatrzymanych, z czego 35 to osoby związane ze środowiskiem pseudikibiców – powiedział Marczak.

Rzecznik KSP podkreślił, że zgromadzenie miało charakter nielegalny. Zwrócił też uwagę, że brak informacji o trasie przemarszu sprawiał, że było zagrożenie, bo policja nie mogła tej trasy wcześniej dobrze zabezpieczyć.

– Biorąc pod uwagę dużą liczbę uczestników protesty należy określić jako bardzo spokojne – mówił. Dodał, że „pojawiły się incydenty w kilku miejscach, te najpoważniejsze, o których należy wspomnieć to Plac Zamkowy, Rondo de Gaulle'a i kilka innych na całej trasie protestu”.

źródło:
Zobacz więcej