RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Groził, że użyje Mołotowa. Obok pięcioro radnych KO, nie reagowali [WIDEO]

W Krzeszowicach kilka dni temu odbył się protest ws. aborcji. Głos zabrał młody mężczyzna, który nawoływał do przemocy wobec polityków. – Może jako jedyny wezmę koktajl Mołotowa i wrzucę im, k***a, przez okno – krzyczał. Wiceminister Jacek Ozdoba ujawnił, że mężczyźnie towarzyszyło kilkoro radnych Koalicji Obywatelskiej. „Oczekuję wyciągnięcia konsekwencji wobec nich” – napisał.

Zakażony skatował księdza na protestach. Sąd wypuścił go na wolność

Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora o trzymiesięczny areszt dla mężczyzny, który w sobotę podczas protestów przeciw wyrokowi Trybunału...

zobacz więcej

Chodzi o słowa, które padły podczas niedzielnego protestu w Krzeszowicach przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji eugenicznej. Na miejscu zebrała się grupa demonstrantów. Do sieci trafiły nagrania, które pokazują skandaliczną wypowiedź jednego z protestujących.

Mężczyzna mówił, że „to jest jakaś jedna wielka kpina, że w takich czasach jak teraz protestujemy pokojowo”. – To dla tych, którzy siedzą sobie teraz wygodnie w fotelach w rządzie, w Sejmie, na nich takie manifestacje nie zrobią wrażenia. Jedynie, co może zrobić wrażenie, to wziąć kamień i, k***a, strzelić w okno – krzyczał mężczyzna.

Jak się okazało, w wiecu brał udział poseł Platformy Obywatelskiej Aleksander Miszalski. Nie był to jedyny polityk. Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba napisał na Twitterze, że obok nawołującego do przemocy demonstranta stali radni KO.

Chodzi o radnych powiatu krakowskiego: Grzegorza Małodobrego, Piotra Opalskiego i Łukasza Krupę oraz o dwoje radnych z Krzeszowic: Dorotę Marek i Kamila Kłosowskiego. Wszyscy są członkami Koalicji Obywatelskiej.

Ozdoba oznajmił, że po słowach o rzucaniu kamieniami jeden z radnych bił brawo. „Oczekuję wyciągnięcia konsekwencji wobec nich” – napisał wiceminister.

źródło:
Zobacz więcej